TeknoDiot
     
     
     

Huawei Mate 20 Pro’nun Yapay Zekası Engelleri Aşıyor

Huawei Mate 20 Pro’nun Yapay Zekası Engelleri Aşıyor

Huawei‘nin yeni tanıtılan Facing Emotions uygulaması, yapay zeka destekli teknolojisiyle görme engellilerin ‘duyguları görebilmesi’ni sağlıyor.

Kişilerin duygularını tanımlayarak bunu sese dönüştürmek için tasarlanan Facing Emotions uygulaması, görme engelliler için yepyeni bir deneyim biçimi olarak dikkat çekiyor. Uygulama kapsamında her duygu kendisini yapay zekanın tanımayı öğrendiği farklı bir yüz ifadesi olarak gösteriyor. Daha sonra ise bu tanımlamayı 7 temel duygudan birine atayarak, bu duygu için özel olarak yaratılarak önceden tanımlanmış bir sesi çalıyor. Uygulamanın her bir duyguyu gösteren sezgisel seslerini ise görme engelli besteci Tomasz Bilecki oluşturdu.

Görme bozukluğu olan kişiler için, telefonların eller bağımsız bir şekilde kullanılabilmesi çok kritik bir öneme sahip. Bu noktada Huawei, Facing Emotions uygulaması için ünlü tasarımcı Jan Kochański ile iş birliğine imza atarak, eller serbest kullanım için özel bir tutucu kılıf oluşturdu.

Huawei Mate 20 Pro’nun Yapay Zekası Engelleri Aşıyor

[sp-related style=”dark” id=”32167″]

[sp-related style=”dark” id=”32342″]

Uygulamanın kullanımını kolaylaştırmak için tasarlan özel kılıf, günlük uygulama kullanımını da optimize ediyor. Akıllı telefon kullanımını daha basit hale getiren özel kılıf, 3D baskı seçeneğiyle çoğaltılabiliyor.

Ünlü Polonyalı tasarımcı Kochański, ardışık naylon tozu parçacık katmanlarını bir lazerle sinterleme işlemi sonucunda oluşan SLS 3D baskı tekniğini (Seçici Lazer Sinterleme) kullandı. Bu işlemle yapılan nesneler hafif ve dayanıklıyken, aynı zamanda matbaa işlemlerini ve kılıfı yazdırmak için çevrimiçi hizmeti kolaylaştırıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung Galaxy Note 10 Alanlar Otomobil Kazanıyor

Buğra Noyan

THY Huawei İş Birliği ile Dijital Havacılıkta Yeni Dönem!

Hüseyin Ceylan

Samsung Galaxy S10 Plus Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.