Huawei Mate 20 Pro’nun Yapay Zekası Engelleri Aşıyor

Huawei Mate 20 Pro’nun Yapay Zekası Engelleri Aşıyor

Abone Ol 

Huawei‘nin yeni tanıtılan Facing Emotions uygulaması, yapay zeka destekli teknolojisiyle görme engellilerin ‘duyguları görebilmesi’ni sağlıyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Kişilerin duygularını tanımlayarak bunu sese dönüştürmek için tasarlanan Facing Emotions uygulaması, görme engelliler için yepyeni bir deneyim biçimi olarak dikkat çekiyor. Uygulama kapsamında her duygu kendisini yapay zekanın tanımayı öğrendiği farklı bir yüz ifadesi olarak gösteriyor. Daha sonra ise bu tanımlamayı 7 temel duygudan birine atayarak, bu duygu için özel olarak yaratılarak önceden tanımlanmış bir sesi çalıyor. Uygulamanın her bir duyguyu gösteren sezgisel seslerini ise görme engelli besteci Tomasz Bilecki oluşturdu.

Görme bozukluğu olan kişiler için, telefonların eller bağımsız bir şekilde kullanılabilmesi çok kritik bir öneme sahip. Bu noktada Huawei, Facing Emotions uygulaması için ünlü tasarımcı Jan Kochański ile iş birliğine imza atarak, eller serbest kullanım için özel bir tutucu kılıf oluşturdu.

Huawei Mate 20 Pro’nun Yapay Zekası Engelleri Aşıyor

[sp-related style=”dark” id=”32167″] [sp-related style=”dark” id=”32342″]

Uygulamanın kullanımını kolaylaştırmak için tasarlan özel kılıf, günlük uygulama kullanımını da optimize ediyor. Akıllı telefon kullanımını daha basit hale getiren özel kılıf, 3D baskı seçeneğiyle çoğaltılabiliyor.

Ünlü Polonyalı tasarımcı Kochański, ardışık naylon tozu parçacık katmanlarını bir lazerle sinterleme işlemi sonucunda oluşan SLS 3D baskı tekniğini (Seçici Lazer Sinterleme) kullandı. Bu işlemle yapılan nesneler hafif ve dayanıklıyken, aynı zamanda matbaa işlemlerini ve kılıfı yazdırmak için çevrimiçi hizmeti kolaylaştırıyor.

Göz atın:   Google Chrome Artık iOS 13’ün Karanlık Modunu Destekliyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!