«
Huawei Mate 20 Pro Bugüne Kadar Ne Kadar Sattı? Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 20 Pro modeli şu ana kadar ne kadar satmış olabilir sizce?

Çinli üretici Huawei’nin 2018 yılı içerisinde tanıtarak tasarım ve fiyat konusuna dillerden düşmeyen Huawei Mate 20 serisidünya genelinde ne kadar sattı?

Her yıl düzenlenen ve bu yılda Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde GLOMO’nun En İyi Akıllı Telefon ödülünü kazanmayı başaran ve Huawei Mate 20 serisi telefonların satışa sunulduğu günden bu yana ne kadar sattığı sonunda belli oldu.

  • Huawei Mate 20 Pro Bugüne Kadar Ne Kadar Sattı? Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

    Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor!

Huawei Mate 20 serisi ne kadar sattı?

Huawei Mate 20 Pro Bugüne Kadar Ne Kadar Sattı? Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

Bu satış rakamıyla birlikte Huawei, P20 serisi telefonlarında gerçekleştirdiği başarıyı bu cihazlarında da göstermiş oldu. Benzer şekilde P20 ve P20 Pro serisi telefonlar da satışa sunulduğu ilk 5 ay içinde 10 milyon satış hacmini geçmeyi başarmıştı. Huawei CEO’su Yu Chengdong, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada Mate 20 ailesinin 10 milyondan fazla sattığını paylaştı.

Bu rakamlar Huawei için oldukça önemli; zira Huawei Mate 10 model telefonların 10 milyon satış hacmine ulaşması 10 ay sürerken, Huawei Mate 20’de bu rakama 5 ayda ulaşılması, şirketin amiral telefonlarına olan ilginin de gün geçtikçe arttığını ortaya koyuyor.

Huawei kullanıcıları, yakın zamanda tanıtılacak olan Huawei P30, Huawei P30 Lite ve Huawei P30 Pro modellerini merakla bekliyor. ve şirket yine büyük beklentilerle yeni oyuncaklarını 26 Mart tarihinde Paris’te gerçekleştireceği etkinlikte dünyaya duyuracak.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *