Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Kendi Mağazasına Uygulama Geliştirenlere Gelir Sağlayacak

Huawei, Ocak ayının sonundan önce App Gallery’ye uygulama geliştiren geliştiricilere maddi destek sunacak.

Şirket, Londra etkinliğini, geliştiricilere yönelik 24 Huawei Mobil Servis Çekirdek Kitinin lansmanını duyurmak için kullandı.


Katılımcılara, bir önceki yılın heyecanına rağmen akıllı telefon pazarında hala ikinci sırada olduğunu ve İngiltere’de bir hafta içinde 50.000 Huawei telefonu etkinleştirildiğini hatırlatan şirket, klavye jokeylerini kaydolmaya teşvik etme konusunda ciddi bir iş başlattı geliştirici programı.

ABD hükümetinin geçtiğimiz yıl Mayıs ayında şirkete Amerikan ihracatı konusunda yönetici emirleri ve baskılar vermeye başlayan antik çağlara rağmen, şirket 600 milyon mobil aktif kullanıcı için iddiada bulunarak küresel olarak üçüncü büyük mobil ekosistem haline geldiğini düşünüyor 170 ülke. Sadece İngiltere bunların 4 milyonunu oluşturuyor.

Huawei, Kendi Mağazasına Uygulama Geliştirenlere Gelir Sağlayacak

Google servisleri problemi sonrası çalışmalarını hızlandıran Huawei, kendi servisi olan App Gallery’ye 31 Ocak 2020’den önce yüklenen her uygulama için 20 bin sterline kadar (153 bin TL) mali teşvik vereceğini söyledi. Şirket, ayrıca Birleşik Krallık ve İrlanda’daki geliştiricilerin HMS’de çalışması ve App Gallery’ye katılması için 20 milyon sterlinlik yatırım planı yapıyor.

Huawei, şu ana kadar 1,3 milyon geliştiricinin kendilerine katıldığını ve 50 binden fazla uygulamanın HMS çekirdeğiyle entegre edildiğini dile getirdi. Şirket, ayrıca geçtiğimiz sene App Gallery’den 180 milyardan fazla indirme gerçekleştirildiğini iddia etti. Geliştiricileri bünyesine katmak isteyen Huawei, milyonlarca uygulamanın yer aldığı diğer mağazalarda dikkat çekmenin ne kadar zor olduğunu da ifade etti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu