Huawei Küresel Siber Güvenlik Forumundan Üyeliği Askıya Alındı! - TeknoDiot.com

Huawei Küresel Siber Güvenlik Forumundan Üyeliği Askıya Alındı!

Abone Ol 

ABD’nin Huawei’ye olan ticaret yasağı şirketi çeşitli şekillerde etkiledi çünkü çeşitli gruplarıyla üyelik durumu da ateşe girdi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bugün Wall Street Journal, Huawei’nin Olay Müdahale ve Güvenlik Ekipleri Forumu üyeliğinin askıya alındığını bildirdi.

1990’larda kurulan forum, ana bilgisayar korsanları ve siber güvenlik olaylarına karşı “gayri resmi bir ilk müdahale” olarak tanımlandı. Üyelerin, siber savunmaları hızlandırmak için saldırı ve güvenlik açıkları ile ilgili bilgileri paylaşabildiği bir ortamdır. Sonuç olarak, ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı ve İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin iki yüksek profilli üyesi olduğu biliniyor.

Huawei, üyeliğinin askıya alınmasının bir sonucu olarak bu gruptaki bilgilere izin verilene kadar erişemez. Aslında, Wall Street Journal bunun üreticinin yamalar yayınlama yeteneğini yavaşlatacağını söylüyor. Ayrıca, Huawei kötü amaçlı yazılımlarla ilgili en son bilgileri paylaşan otomatik bir platformdan uzaklaştırılıyor.

Huawei Küresel Siber Güvenlik Forumundan Üyeliği Askıya Alındı!

Forumun yasal ekibi, Huawei’nin üyeliğini askıya almasını şiddetle tavsiye etti. Ekip, forumda paylaşılan bazı bilgilerin ABD’nin ticaret yasağına zarar verebileceğini söylüyor.

Grubun sözcüsü, “kapsamlı istişareler ve incelemelerden sonra Huawei’nin üyeliğini askıya almak zorunda kaldığımızı ve anlaşmayı sona erdirdiğimize pişman olduğumuzu” belirtti.

Bu Huawei’nin bir gruptaki ilk üyelik statüsü yasağı değil. Huawei bu gruptan içeri girmeden önce Bluetooth SIG, Wi-Fi Alliance ve SD Association ile iş yapmaktan uzaklaştırıldı.

Göz atın:   EMUI 10 Kullanıcı Arayüzünde Yapılan Tüm Değişiklikler ve İyileştirmeler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu