Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei: Hedef Hayatta Kalmak

Huawei: Çip stokladığı için 'hayatta kalmak hedeftir'

Huawei, ticaretini etkileyen Washington’dan gelen ticaret kısıtlamalarının en son sıkılaştırılması öncesinde çipleri stoklamak için acele etmesi gerektiğini söyledi.

Şirketin başkanı Guo Ping, “ABD hükümetinin aralıksız saldırısı bizi önemli bir baskı altına aldı” dedi.
“Şu anda amaç hayatta kalmaktır.


Şirket, ABD’yi kuralları yeniden gözden geçirmeye çağırdı ve bu da Huawei’nin telefonlar gibi ürünler için gerekli parçaları satın almasını zorlaştırdı. ABD Başkanı Donald Trump’ın yönetimi, iddia edilen ulusal güvenlik sorunları nedeniyle bir dizi Çinli şirketi hedef aldı:

  • Huawei gibi donanım üreticileri
  • TikTok ve WeChat

Özellikle Huawei, iki yıldır ABD kısıtlamalarıyla bir şekilde mücadele ediyor. 15 Eylül’den beri şirket artık üreticilerinden anahtar çipleri satın alamıyor.

Huawei’in Şangay’daki yıllık endüstri etkinliğinde konuşan Bay Guo, değişikliğin “üretim ve operasyonumuza büyük zorluklar getirdiğini” söyledi Gazetecilere verdiği demeçte, “Çipler açısından, Eylül ayının ortasında biraz stoklamak için acele ettik,” dedi.

Huawei: Hedef Hayatta Kalmak

Huawei, 5G altyapısı gibi işletmeler arası operasyonlarının sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli tedarikine sahip olduğunu söyledi.

Ancak, dünyanın en büyük üreticilerinden biri olmaya devam ettiği akıllı telefon işi için kilit parçalarda eksikliklerle karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Huawei yeni tedarikçiler arıyor ve Bay Guo, büyük yonga üreticisi Qualcomm’u olası bir kaynak olarak öneriyor – eğer bunları tedarik etmek için ABD’den lisans alabilirse.

“ABD hükümeti izin verirse, yine de ABD şirketlerinden ürün almaya hazırız” dedi. Huawei’nin karşılaştığı tek sorun çip kıtlığı değil – şimdi telefonlarını yaygın olarak kullanılan Android sistemi yerine kendi işletim sistemi olan Harmony’ye geçirmeye başlayacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu