Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Google Olmadan Bile Dünyada 1 Numara Olabilir

Birkaç gün önce, Huawei’ nin CEO’ su Richard Yu ABD yasağı olmasa da 2019’da Samsung’ u geçerek Huawei’ nin dünyanın en büyük akıllı telefonu markası olabileceğine inandığını bildirdi.

Huawei’ nin CEO’ su ve kurucusu Ren Zhengfei, CNN ile yaptığı röportajda Huawei’ nin Google olmadan bile dünyanın 1 numaralı akıllı telefon üreticisi olabileceğini söyledi. Şirketin bir yedekleme planı olup olmadığı sorulduğunda Ren, Huawei’ nin bu durumla başa çıkmak için büyük ölçekli bir çözüm üzerinde çalıştığını söyledi. Büyük olasılıkla şirketin Ağustos ayında Çin’de yeniden duyurduğu kendi HarmonyOS platformuna atıfta bulunuyordu.


Ayrıca Google’ ın kesin olarak Huawei ile ticaret yapmak için bir lisans reddetmediğini bilmediğini söyledi. Bu cevap, bazı şirketlere telekomünikasyon devi ile ticaret yapma lisansı verildiği bir zamanda ortaya çıkmaktadır. Örneğin, Microsoft yakın zamanda ABD ticaret departmanı tarafından Huawei’ ye yazılım ihraç etme lisansı aldı. Ticari lisans sayesinde Microsoft, Windows 10′ u Huawei’ nin Çin’deki yeni MateBook D notebooklarına tedarik edebilir.

Huawei, Google Olmadan Bile Dünyada 1 Numara Olabilir

Bununla birlikte, aklımızdaki asıl soru, Google’ ın Huawei ile ticaret yapmak için bir lisans alabilecek olup olmadığıdır. ABD yasağının yürürlüğe girmesinden bu yana altı ay geçti ve yeni piyasaya sürülen Huawei akıllı telefonlarında uluslararası kullanıcılar için neredeyse hiç gerekli olmayan Google uygulamaları bulunmuyor . Ve Google olmadan, Huawei akıllı telefonları uluslararası pazarlara varışta temelde ölü.

Ancak bugünkü yorum, Ren’in Huawei’nin geri dönüşü konusunda oldukça iyimser olduğunu gösteriyor. Röportajda, Huawei’ nin uluslararası pazarlara geri dönene kadar bir süre beklemenin meselesi olduğunu ekledi . Ren’ e göre, önümüzdeki iki yıl içinde Huawei bir geri dönüş yapacak.

“Alternatiflere başvurmamız gerekecek. Bu alternatifler olgunlaşırsa, önceki sürümlere geri dönme ihtimalinin daha düşük olacağını düşünüyorum, ”diye ekledi Ren röportajında“ Bu, hepimiz için kritik bir an, ABD hükümetinin Amerikan şirketleri için neyin iyi olduğunu düşünebilir.”

Huawei’ nin Google olmadan uluslararası pazarlar için ne planladığını hala bilmiyoruz, ancak şu anki stratejisi Çin’deki çabalarını ikiye katlamaktı. Ve kendi pazarındaki satışlar sayesinde şirket, diğer akıllı telefon şirketlerinden küresel ölçekte daha iyi durumda.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu