Tiktok Takipçi Satın Al

HarmonyOS Cihazları 150 Milyonu Aştı

HarmonyOS tarihin en hızlı büyüyen işletim sistemi oldu!

Çinli üretici Huawei, milyonlarca Huawei ve Honor cihazı için HarmonyOS sistemini piyasaya sürüyor.


Bu öğleden sonra 2021 Huawei Geliştirici Konferansında, Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su, şimdiye kadar HarmonyOS cihazlarının sayısının 150 milyonu aştığını duyurdu. Bu kadar kısa sürede bu sayılarla HarmonyOS, tarihin en hızlı büyüyen terminal işletim sistemi oldu.

HarmonyOS 2, bu yıl 2 Haziran’da HarmonyOS lansman etkinliğinde dünya çapında piyasaya sürüldü. Bu sistemin resmi olarak piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, güncellemeyi birden fazla cihaza yayınlıyor. Şu an itibariyle çok eski Huawei ve Honor akıllı telefonları ve tabletleri bu güncellemeyi alıyor. Şu anda 400’den fazla uygulama ve hizmet ortağı, 1700’den fazla donanım ortağı ve 1,3 milyondan fazla geliştirici, Harmony’nin ekolojisinin inşasına katıldı ve bu “dünyanın en büyük birbirine bağlı tüm senaryolu akıllı ekolojisini” ortaklaşa kurdu.

N/B: HarmonyOS 2 henüz küresel kullanıcılar için mevcut değil. Aslında HarmonyOS’un global versiyonu ile ilgili bir bilgi yok. Ancak Huawei’nin küresel kullanıcılar için hala EMUI 12’yi geliştirdiğini biliyoruz. Tüm göstergelere göre HarmonyOS şimdilik Çin’den ayrılmaya hazır değil.  

HarmonyOS Cihazları 150 Milyonu Aştı

HarmonyOS 2 Adaptasyon Geçmişi

Huawei, 2 Haziran’da HarmonyOS sistemini resmi olarak piyasaya sürdü. İlk haftada, 9 Haziran’a kadar 10 milyondan fazla Harmony kullanıcımız vardı. İki hafta içinde bu işletim sistemi 18 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştı . Bir aylık yükseltmeden sonra HarmonyOS’un 25 milyondan fazla kullanıcısı vardı. Temmuz ayı bitmeden bu rakam 40 milyonun üzerine çıktı.

İki aydan kısa bir süre içinde, Ağustos başı itibariyle bu işletim sisteminin 50 milyonun üzerinde kullanıcısı vardı. 30 Ağustos itibariyle HarmonyOS’un 70 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardı. Ancak birkaç gün sonra (2 Eylül) şirket, 90 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.

13 Eylül itibariyle HarmonyOS kullanıcıları resmi olarak 100 milyonu aştı . 27 Eylül’de şirket, HarmonyOS aktif kullanıcılarının 120 milyon kullanıcıyı aştığını duyurdu . Bu sistemin bu yıl sonuna kadar 300 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olacağı aşikar. Bu yükseltme, Huawei’nin tarihindeki en büyük sistem güncellemesidir. Yükseltme hızı göz önüne alındığında, Huawei o zamandan beri bu yıl Harmony sistemi hedefini artırdı. Çinli üretici şimdi bu sistemi yıl sonundan önce 400 milyon cihaza sunmayı umuyor.

Şu anda Huawei ve Honor’un 56’dan fazla çok eski modeli bu güncellemeyi alıyor. Bu cihazların çoğu daha fazla büyük EMUI güncellemesi almayacaktı. Huawei’ye göre bu yıl 300 milyondan fazla cihaz (200 milyon Huawei cihazı ve 100 milyon üçüncü taraf cihaz) bu güncellemeye sahip olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu