Huawei, Bilgisayarlarında Windows 10 Yerine HarmonyOS 2.0 Kullanacak! - TeknoDiot.com

Huawei, Bilgisayarlarında Windows 10 Yerine HarmonyOS 2.0 Kullanacak!


Geçen yıl, ABD Ticaret Bakanlığı Huawei’yi kara listeye aldı. Bundan sonra şirket, kendi işletim sistemi HarmonyOS’u tanıtmıştı.

Huawei, Google olayından sonra kendi işletim sistemi HarmonyOS ‘un geliştirildiğini duyurmuştu. Artık biliyoruz ki Huawei kendi işletim sistemine sahip bilgisayarları piyasaya sürmeyi planlıyor.

Huaweicentral’a göre Çin sosyal ağı Weibo’daki içeriden bir yayına atıfta bulunan HarmonyOS 2.0’a sahip bilgisayarlar şirketin ev pazarına girebilir. Cihazlar ayrıca Kunpeng işlemcilerde de çalışacak.

Huawei’nin HarmonyOS’un platformlar arası bir çözüm olacağını bildirdiğini hatırlayın. Bu, işletim sisteminin akıllı saatler, kişisel bilgisayarlar, arabalar ve diğerleri de dahil olmak üzere farklı cihazlara esnek bir şekilde dağıtılabileceği anlamına gelir. Bundan sonra Huawei, bilgisayar modellerinde Windows 10 yerine HarmonyOS 2.0 kullanacağı ön görülüyor.

Huawei, Bilgisayarlarında Windows 10 Yerine HarmonyOS 2.0 Kullanacak!

Huawei, Bilgisayarlarında Windows 10 Yerine HarmonyOS 2.0 Kullanacak!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu