Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Aralık 2021 Özellik Güncellemesini Kullanıma Sundu

Dün Google, Pixel 3a’dan Pixel 5a’ya kadar değişen cihazlar için Aralık 2021 Pixel özellik düşüşünü kullanıma sundu. Pixel 6 veya 6 Pro sahibiyseniz endişelenmeyin, cihazlarınız da bu güncellemeleri bu ay içinde bazı ek hata düzeltmeleri ve yamalarla birlikte alacak.

Peki, bu özellik güncellemesinde neler var? Pekala, çok. Güncelleme, Google’ın en son güvenlik yaması ve yüzlerce optimizasyon değişikliği ve hata düzeltmesiyle birlikte gelir. Ancak bu özellik güncellemesinde tanıtılan yeni özelliklere odaklanalım.


Google, Aralık 2021 Özellik Güncellemesini Kullanıma Sundu

Ses Yükseltici için konuşma modu

Pixel cihazlar, Ses Yükseltici Erişilebilirlik aracı için bir konuşma modu kazanan ilk Android telefonlar oldu. Bu özellik, işitme güçlüğü çeken veya işitme bozukluğu olan kişilere yardımcı olur.

Bu özelliği, sohbet etmek istediğiniz herhangi bir kişiye bir kamera arayüzü kullanarak telefonunuzu doğrultarak kullanabilirsiniz. Bu özellik daha sonra o kişiyi konuşmaya katılımcı olarak sabitlemenize izin verecek ve aynı zamanda arka plan gürültüsünü kapatırken Bluetooth kulaklıklarınız aracılığıyla söylediklerinin gelişmiş sesini size sağlayacaktır.

Pixel Buds A-serisi için Bas Kuvvetlendirme

Google, Aralık 2021 Özellik Güncellemesini Kullanıma Sundu

Pixel Buds A serisi TWS kulaklıkların çok nötr bir ses profiline sahip olduğunu biliyoruz. Şimdi nihayet, ses çıkışlarına biraz daha fazla güç eklemelerine izin veren Bass Boost özelliğine kavuşuyorlar. Bu özelliğe, bas seviyelerini -1’den +4’e kaydırmanıza izin veren piksel tomurcukları uygulamasındaki bir kaydırıcı aracılığıyla erişilebilir.

Nearby Share’de ultra geniş bant entegrasyonu

Android 12 güncellemesi ile Pixel telefonlar, AirDrop’a benzer şekilde Bluetooth ve Wi-Fi üzerinden veri aktarımına izin vererek yakın paylaşım özelliğine kavuştu. Şimdi, bu özellik düşüşü, Pixel 6 Pro’nun yönlendirilmiş ‘yakındaki paylaşım’ için geniş bant çipini kullanmasını sağlayacak ve belirli bir yönde veri göndermenizi sağlayacak.

Araba kazası algılama daha geniş destek

Google Pixel’in araba kazası algılama özelliği 2019’dan beri kullanılmaktadır ve birden fazla hayat kurtarmaya yardımcı olmuştur. Bu özellik güncellemesiyle, algılama uygulaması, bir çökme durumunda ‘Tamam’ olup olmadığınızı kontrol etmesine olanak tanıyan yeni bir özelliğe sahip olur ve herhangi bir yanıt yoksa piksel, konumunuzu ve diğer ilgili ayrıntıları acil durum müdahale ekipleriyle paylaşabilir. Ayrıca bu özellik Tayvan, İtalya ve Fransa olmak üzere üç yeni bölgede destek kazanıyor.

Google, Aralık 2021 Özellik Güncellemesini Kullanıma Sundu

Google Kaydedici uygulaması güncellemesi

Kopyalama özelliklerine sahip çok sevilen kayıt cihazı uygulaması, Japonca, Fransızca ve Almanca dahil olmak üzere daha fazla dil için destek kazanıyor. Pixel 6 serisi telefonlarda kullanıma sunulan bu ek diller, artık bu güncelleme ile desteklenen diğer Pixel cihazlarda kullanılabilir.

Snapchat için çift dokunma özelliği

Google, Snapchat’i Android 12’nin Hızlı Dokunma özelliği tarafından desteklenen uygulamalar listesine ekledi. Fotoğraf paylaşım uygulaması artık Pixel cihazınızın arkasına çift dokunma hareketiyle erişilecek şekilde ayarlanabilir. Bu özellik, ekran kilidiyle bile çalışır ve bu ani anları cihazlarınızda yakalamanıza olanak tanır. Bu özellik Pixel 4a 5G, Pixel 5 ve Pixel 6 serisi cihazlarda desteklenir. Bu aydan itibaren Pixel telefonlar, gelecekteki özellik güncellemeleriyle daha fazla çeşitlilik kazandıracak özel bir ‘Pixel face lens’ filtreleri de alacak.

Google, Aralık 2021 Özellik Güncellemesini Kullanıma Sundu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu