bayigram.com

Huawei, Ar-Ge Merkezi İçin Bilkent Üniversitesi ile Anlaştı

Üniversite ve sanayi işbirlikleri kapsamında ilkini Koç Üniversitesi ile gerçekleştirdiği burs programı anlaşmasının ikincisini Bilkent Üniversitesi ile imzalayan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Türk mühendislerin desteği ile Türkiye için değer yaratmaya devam ediyor.

Bünyesinde 450’den fazla Türk mühendis barındıran ve her geçen gün bu sayıyı arttırmayı hedefleyen Huawei  Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Türkiye’nin ilk bilgisayar laboratuvarına sahip, ilk e-postanın gönderildiği Bilkent Üniversitesi, burs destek programı anlaşmasını gerçekleştirdi.


Burs kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin araştırmalarının maddi ya da teknolojik alt yapı eksikliklerini gidermek üzere altyapı olarak Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi imkanlarını kullanabilecekleri burs programı dahilinde destek sağlanacak.

Huawei, Ar-Ge Merkezi İçin Bilkent Üniversitesi ile Anlaştı

[sp-related style=”dark” id=”30283″]

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, bünyesindeki “OpenLab” ile işleyen projeler hakkında bilgi alınıp, üzerinde çalışılan teknolojilerin deneyimlenebildiği yapısı sayesinde teknolojik yetersizliklerin önüne geçip, birlikte çalışmayı isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açıyor.

Üniversite işbirlikleri konusunda çıtayı her gün yükselten Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, kurguladığı burs destek programın yıl sonuna kadar iki üniversite daha eklemeyi planlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu