Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Akıllı Telefonlarının %70’inde HiSilicon Kirin İşlemcisi Bulunuyor

Analistler, Huawei’nin yonga üretim şirketi HiSilicon’in bu yıl işlemci sevkiyatlarını artıracağını düşünüyorlar.

Sonuç olarak, Huawei akıllı telefonların %70’inden fazlası bir HiSilicon Kirin işlemcisi kullanıyor.


HiSilicon Huawei, üst seviye akıllı telefonlarını güçlendirmek için çiplerinin çoğunu kullandığı için AP gönderilerini de hızlandırabilirken, aynı zamanda HiSilicon’den giriş seviyesi orta menzilli modellere işlemoranını da artırdı. Tahminlere göre, Huawei’nin sevkiyatlarının yıllık %5 azaldığını görmesi bekleniyor.

%70’inde HiSilicon Kirin işlemcisi var

Bu rapora göre, HiSilicon’in AP yonga gönderileri, 2019’daki Çin’in toplam akıllı telefon AP çip talebinin %20’sini karşılayacak.

Bu yılın Haziran ayının başlarında, Huawei ikinci 7nm mobil işlemciyi piyasaya sürdü. Orta-üst seviye akıllı telefonlar için Kirin 810 İşlemci, Huawei’nin kendi geliştirdiği DaVinci Nöro-İşlem Birimi (NPU) mimarisini kullanıyor. Yapay zeka yardımı ile uygulanan görevlerin kabiliyetini önemli ölçüde geliştirir.

Huawei Akıllı Telefonlarının %70'inde HiSilicon Kirin İşlemcisi Bulunuyor

Bu yıl Eylül ayında, Huawei ilk 5G modemi olan Kirin 990 5G’yi entegre eden ilk çip üzerinde bir çözümü tanıttı. Ancak 4G varyantı da var. Bu yeni çip tarafından desteklenen ilk telefonlar zaten çıktı.

HiSilicon, Eylül ayında bir sinir ağı işleme ünitesine (NPU) sahip olan ilk 5G SoC’si olan Kirin 990 5G’yi piyasaya sürdü ve NPU odaklı 5G SoC’leri ilk kez AP sevkiyatlarını önemli ölçüde artıracak bir araç olarak piyasaya sürmeye devam etmesi bekleniyor 2020’nin yarısı.

Yakın tarihli bir raporda, İngiliz çip tasarım üreticisi ARM’in, ABD hükümeti ticaret yasağı durdurulduktan sonra Huawei’ye olan tedariği sürdüreceği bildirildi. Arzın geri kazanılması, Huawei’nin gelecekte yeni işlemci üretmeye devam etmesine yardımcı olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu