AMD

Huawei, 65 inç Akıllı TV’sini Tanıtacağı Tarih Belli Oldu

Huawei, şirketin 19 Eylül’de Almanya’nın Münih kentinde yeni bir 65 inç akıllı TV olarak lanse edileceğini resmen onayladı.

Yaklaşan Huawei Mate 30 tanıtım etkinliği için aynı tarih ve yer bu yüzden hiç şüphesiz aynı etkinlik sırasında duyurulacak.

Büyük olasılıkla, yeni akıllı TV, ABD ticaret yasağı yürürlüğe girdikten sonra şirketin Android işletim sistemi için ilk tercihi haline gelen Huawei’nin bünyesindeki HarmonyOS tarafından desteklenecek. Aslında bu, yakın zamanda açıklanmış olan Honor Vision ve Honor Vision Pro’da kullanılan işletim sistemidir.

Raporlar, önümüzdeki akıllı TV halihazırda Bluetooth SIG tarafından onaylandığını, HEGE, OSCA-550, OSCA-550A, OSCA-550X ve OSCA-550AX model numaralarını taşıdığını gösteriyor. Resmi bir liste, cihazın HarmonyOS’a dayanan bir UI Skin olabilecek EMUI HomeVision üzerinde çalışacağını ortaya çıkardı.

Huawei, 65 inç Akıllı TV'sini Tanıtacağı Tarih Belli Oldu

Honor Vision’a benzer şekilde, Huawei Smart Screen’in yalnızca TV gibi davranmayan IOT merkezli bir cihaz olacağından kuşku duymayacak, aynı zamanda “bilgi paylaşım merkezi, kontrol yönetim merkezi ve çok aygıtlı etkileşim merkezi” olacağı kesin.

Cihazın, ekrandaki görüntüleri işleyecek olan HongHu 818 okta çekirdekli işlemci tarafından kullanılması bekleniyor. Ayrıca görüntülü arama, yüz tanıma, vücut takibi ve duruş algılamasını destekleyen bir açılır kamera da bulunmaktadır.

Görünüşe göre, Huawei Akıllı Ekran bugünden itibaren Çin pazarında ön sipariş için zaten mevcut.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!