ABD'den Sonra Huawei'ye İngiltere'den Yasak! - TeknoDiot.com

ABD’den Sonra Huawei’ye İngiltere’den Yasak!

Abone Ol 

Sonunda İngiltere ABD’nin baskısına boyun eğdi. Huawei’ye bir yasak daha İngiltere’den geldi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Huawei şu anda Amerikan hükümetinin doğrudan hedefinin bir sonucu olarak yaşamı için savaşıyor. Çinli üretici Huawei’ye İngiltere hükümeti tarafından büyük bir darbe indirildi.

İngiliz Ulusal Güvenlik Konseyi’nin bir toplantısından sonra, Birleşik Krallık hükümeti Huawei’yi 5G ağlarından yasaklayan bir bildirim yayınladı. İngiltere hükümeti Huawei’ye kayıtsız kaldığı için bu uzun zamandır geliyor. Ancak, bu son karar muhtemelen Amerikan hükümeti tarafından düzenlenmektedir.

Birkaç ay önce, İngiliz hükümetinin Huawei’nin 5G inşaatına katılımı için modaliteler açıkladığını hatırlayın. O zamanlar Huawei için büyük bir kazançtı. Ancak, kazanma uzun sürmedi.

Huawei yasaklarla boğuşuyor

ABD'den Sonra Huawei'ye İngiltere'den Yasak!

Bu kararın alındığı toplantıya başbakan Boris Johnson başkanlık etti. Birleşik Krallık’ın ağından Huawei’nin tüm ekipmanlarının aşamalı olarak kaldırılması olacak. İngiliz operatörler, Huawei’nin ekipmanlarını ağlarından tamamen ortadan kaldırmak için yedi (7) yıl var. Ancak, bu operatörlerin hiçbiri 31 Aralık 2020’den sonra Huawei’nin cihazlarını satın alamaz. 

Bir basın açıklamasına göre, Huawei’nin 5G ürünleri şu anda birçok Amerikan teknolojisine dayanıyor. ABD tarafından yapılan son yaptırımlar, Huawei’nin arzının etkileneceği anlamına geliyor. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin (NCSC) teknik uzmanları, bunun Huawei’yi tedarik zincirini yeniden yapılandırmaya zorlayacağına inanıyor.

Bununla birlikte, İngiliz hükümeti Huawei’nin alternatiflerinden hiçbirine yeterince güvenmiyor. Dahası, İngiltere hükümeti “yeni kısıtlamaların gelecekte Huawei ekipmanının güvenliğini garanti etmeyi imkansız hale getirdiğine” inanıyor.

Bu, Huawei’yi ağından tamamen yasaklama kararını temel aldığı ana temeldir. En azından resmi belgeler böyle diyor. Bakalım Huawei gibi dev şirket bu yasakların ardından gelebilecek mi?

ABD'den Sonra Huawei'ye İngiltere'den Yasak!

Göz atın:   Huawei Nova 4e Tanıtım Tarihi Netleşti

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!