Tiktok Takipçi Satın Al

ABD’den Sonra Huawei’ye İngiltere’den Yasak!

Sonunda İngiltere ABD’nin baskısına boyun eğdi. Huawei’ye bir yasak daha İngiltere’den geldi.

Huawei şu anda Amerikan hükümetinin doğrudan hedefinin bir sonucu olarak yaşamı için savaşıyor. Çinli üretici Huawei’ye İngiltere hükümeti tarafından büyük bir darbe indirildi.


İngiliz Ulusal Güvenlik Konseyi’nin bir toplantısından sonra, Birleşik Krallık hükümeti Huawei’yi 5G ağlarından yasaklayan bir bildirim yayınladı. İngiltere hükümeti Huawei’ye kayıtsız kaldığı için bu uzun zamandır geliyor. Ancak, bu son karar muhtemelen Amerikan hükümeti tarafından düzenlenmektedir.

Birkaç ay önce, İngiliz hükümetinin Huawei’nin 5G inşaatına katılımı için modaliteler açıkladığını hatırlayın. O zamanlar Huawei için büyük bir kazançtı. Ancak, kazanma uzun sürmedi.

Huawei yasaklarla boğuşuyor

ABD'den Sonra Huawei'ye İngiltere'den Yasak!

Bu kararın alındığı toplantıya başbakan Boris Johnson başkanlık etti. Birleşik Krallık’ın ağından Huawei’nin tüm ekipmanlarının aşamalı olarak kaldırılması olacak. İngiliz operatörler, Huawei’nin ekipmanlarını ağlarından tamamen ortadan kaldırmak için yedi (7) yıl var. Ancak, bu operatörlerin hiçbiri 31 Aralık 2020’den sonra Huawei’nin cihazlarını satın alamaz. 

Bir basın açıklamasına göre, Huawei’nin 5G ürünleri şu anda birçok Amerikan teknolojisine dayanıyor. ABD tarafından yapılan son yaptırımlar, Huawei’nin arzının etkileneceği anlamına geliyor. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin (NCSC) teknik uzmanları, bunun Huawei’yi tedarik zincirini yeniden yapılandırmaya zorlayacağına inanıyor.

Bununla birlikte, İngiliz hükümeti Huawei’nin alternatiflerinden hiçbirine yeterince güvenmiyor. Dahası, İngiltere hükümeti “yeni kısıtlamaların gelecekte Huawei ekipmanının güvenliğini garanti etmeyi imkansız hale getirdiğine” inanıyor.

Bu, Huawei’yi ağından tamamen yasaklama kararını temel aldığı ana temeldir. En azından resmi belgeler böyle diyor. Bakalım Huawei gibi dev şirket bu yasakların ardından gelebilecek mi?

ABD'den Sonra Huawei'ye İngiltere'den Yasak!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu