bayigram.com

Huami Health Watch vs Amazfit BIP Kaşılaştırması

Huami geçenlerde EKG ve kalp atış hızını doğru bir şekilde ölçebilme yeteneğiyle Amazfit Health Watch’ı tanıtt. Huami Health Watch vs Amazfit BIP Kaşılaştırması yayında!

Kare tasarlanmış saat, 1.28 inç renkli ekran ve pil ömrünü uzatıyor. Amazfit BIP ve Sağlık İzle tasarımı, teknik özellikleri ve fiyatlandırma açısından çeşitli benzerlikler paylaşmaktadır.


Huawei Amazfit sağlık saati, Amazfit Verge 2’ye göre daha ucuz bir alternatif . Amazfit BIP’e benzeyen düz kadranlı squarish tasarıma ev sahipliği yapıyor. Huami siyah ve beyaz renk çeşitleri için silikon bantlar sunarken, kahverengi renk deri kayışla birlikte sunuluyor.

Tasarım

Amazfit Health Watch, Huami BIP akıllı saatin temel tasarım ilkesini takip ediyor. Aynı dört taraflı tasarımı, 176 x 176 piksel çözünürlüğe sahip 1,28 inç renkli ekranla birlikte taşıyor. Amazfit Health Watch, 42 x 35 x 12,5 mm boyutlarında ve 45 gram ağırlığındadır. Tasarım açısından, her iki akıllı saat de önemli bir değişiklik olmadan aynı görünüyor.

Yazılım ve donanım

Yeni akıllı saat, büyük ölçüde EKG sensörünü ve optik kalp atış hızı sensörünü içerir. Aritmi ve atriyal fibrilasyonu tespit edebilir. Dünyanın ilk NPU özellikli Huangshan No.1 işlemcisi tarafından desteklenmektedir.

6 eksenli düşük güç IMU, EKG sensörü ve PPG kalp atış hızı sensörü var. Acil sağlık servislerini bildirmek için Bluetooth bağlantısı gerektirmeyen dar bantlı bir ağ teknolojisi ile birlikte gelir. Kullanıcının düşük kalp atış hızı, düşme, vb. Gibi ciddi sağlık durumlarına girmesi durumunda kritik veriler gönderebilir. Dört taraflı metal kaplama, şık görünüm için kare kadranının çevresinde bulunur. Kardiyak biyometri motoru, ECG, ECG Pro ve Hearth Ritim Anormallik İzleme Motoru gibi dört ana AI istihbarat motoru bulunmaktadır.

Öte yandan, Amazfit BIP dış mekan koşusu, iç mekan koşusu, bisiklet ve yürüyüş gibi dört modla sınırlıdır. Ayrıca, bazı işlevleri otomatikleştirmek için herhangi bir AI özelliği taşımaz. Hız hatırlatma özelliği ve aşırı kalp atış hatırlatma ile birlikte, yeni saat en son AI modülünden elde edilen EKG verilerini etkili ve verimli bir şekilde anlatıyor.

Fiyatlandırma

Amazfit Health Watch, kabaca 100 dolar iken Huawei Amazfit BIP şu anda Çin’de 65 dolar (449 Yuan) seviyesinde satılıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu