Tiktok Takipçi Satın Al

xinput1_3.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

xinput1_3.dll hatası bilgisayarın içinde Windows işletim sistemi dosyaları içinde olması gerektiği halde olmayan bazı dosyaların yol açtığı sıklıkla karşılaşılabilen bir hatadır.

Özellikle kullanıcıların program açma girişimleri sırasında karşılarına çıkan bu hata bir sistem dosyaları eksikliği hatası olarak da isimlendirilebilir. Bu eksik dosyalar yüzünden sistem doğru çalışmadığı için sistem açılmaya çalışılan programı veya yapılmak istene işlemi tanımaz ve sonuç olarak ortaya xinput1_3.dll hatası ve bu hatayı kullanıcıya bildiren ekran çıkar.


Bu hatanın çözümü ise bazı yollarla mümkün olmaktadır fakat çözüm aşmasında özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu eksik olan dosya türü gereği ise özellikle oyun ve programların çalışması için olmazsa olmaz bir önemde sahiptir.

xinput1_3.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

xinput1_3.dll Hatası Çözüm Yolları Nelerdir?

Öncelikle bu dosya hatasını giderirken yapılan yaygın hatalardan biri ise farkında olmadan ya da bilerek farklı dosyaları silmektir. Bu durum ise başka hatalar ve hata uyarıları alınmasına neden olup, farklı sistemlerin çalışmasını engeller.  xinput1_3.dll hatası çözümü için kullanılacak yöntemde ise bu tür önemli sistem dosyalarına herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmamaktadır.

Bu hatanın çözümü için izlenebilecek ilk yol, ilgili sistem dosyasını indirmek burada uyumluluk çok önemlidir. Ve doğru yerine yani sistem dosyaları içine yerleştirmektir. Bir diğer yöntem de ise, yine Microsoft ürünü olan DirectX programını kullanmaktır. Eğer bu program yüklü değilse basit birkaç adımda yükleyebilirsiniz. Sonrasında bu programı açtığınızda bu sorunda otomatik olarak çözülmüş olacaktır.

xinput1_3.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu