TeknoDiot
     
     
     

HP, Dizüstü Bilgisayarları Patlama Tehlikesi Üzerinden Geri Çağırdı

HP, Dizüstü Bilgisayarları Patlama Tehlikesi Üzerinden Geri Çağırdı

Lityum-iyon pillerle ilgili sorun, doğru şekilde saklanmadıkları takdirde tehlikeli olmalarıdır. Geçmişte gördüğümüz gibi, bu piller patlayabilir. 

Bu nedenle ABD Ürün ve Güvenlik Komisyonu, HP’nin potansiyel bir yangın ve tehlike nedeniyle birçok dizüstü bilgisayar modelini geri çağıracağını açıkladı.

HP’ye göre, dizüstü bilgisayarlarda yanlış bir şey olmadığını, dizüstü bilgisayarlarla ilgili pillerin olduğunu vurguladılar. Öyleyse neden bütün dizüstü bilgisayarı geri çağırıyor? Bunun nedeni, dizüstü bilgisayardan etkilenen modellerin taşınamaz pillere sahip olmaları, yani kullanıcıların yalnızca pili çıkarıp yenisiyle değiştiremeyecekleridir.

HP, Dizüstü Bilgisayarları Patlama Tehlikesi Üzerinden Geri Çağırdı

Bu geri çağırma, 2018’in başlarında başlatıldığı için yeni değil ve Nisan 2015 ile Aralık 2018 arasında başlatılan çeşitli HP dizüstü bilgisayarlarını içermekte. “Bu programdan etkilenen piller, belirli HP Probook 64x (G2 ve G3) ile birlikte gelmiş olabilir. ), HP ProBook 65x (G2 ve G3), HP ProBook 4xx G4 (430, 440, 450, 455 ve 470), HP x360 310 G2, HP ENVY M6, HP Pavilion x360, HP 11 dizüstü bilgisayarlar ve HP ZBook (17) G3, 17 G4 ve Studio G3) mobil iş istasyonları dünya çapında Aralık 2015’ten Nisan 2018’e kadar satıldı.”

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yazılımlardaki Hatalara “BUG” Denmesinin Sebebini Biliyor Musunuz?

Serhan Durgutlu

MSI, Optix MAG273 ve MAG273R Oyun Monitörlerini Tanıttı

Buğra Noyan

ASUS, 10. Nesil İşlemcilerle Tam Performanslı Toplam 12 Adet Yeni Anakart Tanıttı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.