Tiktok Takipçi Satın Al

Honor, Yeni Gelecek Telefonların Kameraları İçin Bir Değişikliliğe Gidebilir!

Honor, 100MP ve üstü kameraların gereksiz olduğunu, daha büyük piksel sensörlerine odaklanacağını söylüyor.

Akıllı telefon kameraları her geçen yıl daha da gelişiyor. Sadece birkaç yıl önce, amiral gemisi cihazları çift veya üçlü kamera modülünde birincil olarak 16 megapiksel kameraya sahipti. Artık orta segmentteki cihazlar bile 48 megapiksel kameralarla geliyor ve hatta OEM’e bağlı olarak dörtlü kamera kurulumuna sahip olanları bile var.


Yalnızca daha yüksek bir piksel sayısına sahip olmak, daha iyi bir fotoğraf çekme anlamına gelmez. Sensör optimizasyonları ve yazılım algoritmaları gibi birçok faktör de hayati bir rol oynar ve Honor’daki üst düzey bir yöneticiye göre, daha büyük piksel boyutu fotoğrafın geleceğidir. Şimdiye kadar Xiaomi’nin Mi Note 10 ile 108 megapiksel bir akıllı telefon çıkardığını gördük, söylentiler sayesinde Samsung Galaxy S20’nin de 108 megapiksel kamerayla piyasaya sürüleceğini gösteriliyor.

Honor, Yeni Gelecek Telefonların Kameraları İçin Bir Değişikliliğe Gidebilir!

Çinli akıllı telefon üreticisi, alandaki ilerlemeye farklı bir şekilde yaklaşmayı planlıyor. Honor’un pazarlama müdürü “100 milyon piksel [100MP] elde etmek için piksel boyutunun 0,8 μm’yi aşmasının zor olduğunu belirtti. Sony ve hepimiz 1 μm veya daha büyük bir piksel boyutunun amiral gemisi hassasiyetini ve görüntü kalitesi gereksinimlerini garanti edebileceğine inanıyoruz. 2020’de amiral gemisi şirketimiz büyük alt piksellerin rotasını sıkıca seçecek. ” sözlerini tamamladı.

Daha basit bir ifadeyle, Honor ve Sony, Samsung gibi 100 megapiksel bir kamera için bastırmak yerine daha büyük bir piksel boyutuna daha fazla odaklanıyor gibi görünüyor. 12 megapiksel ve 1,4 mikron piksel kamera sensörlü Google Pixel 4, düşük piksel sayısına sahip ancak mükemmel performansa sahip akıllı telefonlara harika bir örnektir.

Honor, Yeni Gelecek Telefonların Kameraları İçin Bir Değişikliliğe Gidebilir!

Samsung ISOCELL 108MP Görüntü Sensörü

Daha büyük pikseller, sensöre daha iyi ışık toplama ve doğru renk üretimi de dahil olmak üzere birçok olumlu yönü getirir. Özellikle, 48 MP sensörünü büyük bir 2.4 mikron piksel binning sensörü ile ortaya çıkaran OmniVision gibi markalar da aynı felsefeyi takip ediyor. Böylece, yaklaşan Honor ve Huawei amiral gemisinin büyük piksel boyutuna sahip bir 100MP ve alt sensöre sahip olmasını bekleyebiliriz.

 

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu