Half-Life Alyx Sistem Gereksinimleri

Valvenin uzun süredir beklenen yeni oyunu olan Half-Life:Alyx sistem gereksinimleri belli oldu.

Paylaşılan görseller bir VR oyununa göre çok iyi diyebiliriz. Her serisi oyun sektöründe devrim yaratan hayranları tarafından uzun süredir yeni bir oyun gelmesi beklenen Half-Life serisi için kısa bir süre önce yeni bir oyun geleceği haberini almıştık.

Oyun hakkında sadece kısa bir video yayınlanarak oyun hakkkında bize kısa bir bilgi vermişti ama tam olarak bizleri neyi beklediğini bilmiyorduk. Fakat bugün ortaya çıkan yeni ekran görüntüleri sayesinde oyun hakkında daha çok fikire sahip olmaya başlıyoruz.

Half-Life Alyx Sistem Gereksinimleri

Half-Life: Alyx, Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan yaklaşan bir sanal gerçeklik oyunudur. Half-Life 2: Episode Two ‘den beri Half-Life serisindeki ilk oyundur ve Half-Life 2’den önce geçmektedir. Oyuncular, Alyx Vance’i o ve babası Eli Combine’lar ile savaşırken kontrol eder. Başka oyunların sistem gereksinimleri ile karşılaştırma yapıldığında, yeni Half Life oyununa rakip olarak Red Dead Redemption 2 ve Call of Duty: Modern Warfare ortaya çıkıyor.

Half-Life: Alyx sistem gereksinimleri

Valve’ın açıkladığı minimum sistem gereksinimleri; işlemcinin en az Intel Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600 olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca oyunu grafiklerini minimum ayarlarda oynatabilmeniz için de NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 580 modellerinden bir tanesine sahip olmanız gerekiyor. Tüm bunlara ek olarak 12 GB RAM ve Windows 10 işletim sistemi de Valve tarafından belirtilmiş durumda.

  • İşletim sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 veya AMD RX 580 – 6GB VRA

:: Half-Life Alyx’e Ait Yeni Ekran Görüntüleri!

İLGİLİ İÇERİK:  Shadow of the Tomb Raider Sistem Gereksinimleri
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu