Tiktok Takipçi Satın Al

Hackerlar Saldırı İçin Google Translate’i Kullanıyor!

Uzmanlar, bilgisayar korsanlarının hedef seçmek ve hedefe phishing (oltalama) saldırısı yapmak için Google Translate’i kullandıklarını belirtti.

Google Translate, hackerların sahte Google alan adlarını kullanarak phishing (saldırı tipinin ismi) yapmalarına olanak sağlıyor. Google Çeviri kullanıldığında, Google tarafından gönderilen bir e-posta kullanıcılara, farklı bir Windows işletim sistemini kullanan cihazdan hesaplarına erişildiğini bildiriyor. E-postada bulunan faaliyeti kontrol et tarzı bir buton bulunuyor ve kullanıcı bu butona tıklarsa Google veyahut Facebook hesaplarını sahte alan adlarında girmeleri isteniyor, hackerların phishing (saldırı tipinin ismi) yani oltalama saldırısı bu şekilde gerçekleşiyor.


Kullanıcı giriş bilgilerini bu gösterilen sayfada girerse haliyle hackerlar tarafından hesaplara erişiliyor. Bilgisayar korsanları bununla da kalmayarak hesaplardan elde ettikleri bilgilerle birlikte Facebook hesaplarına saldırıyor ve tamamen kimlik bilgilerini ele geçirene kadar durmuyorlar.

Mesaja masaüstü bilgisayardan erişilirse web tarayıcıda bu sahte alan adları kullanıcı tarafından kolaylıkla fark edilebilir. Mobilden bu sayfayla karşılaşan kullanıcılar ise bu kadar şanslı değil. Çünkü masaüstü bir bilgisayardan bunu fark etmek mobilden fark etmekten daha kolay. Bu tür saldırıların hafife alınmaması gerekli nitekim binlerce insanın hesabı bu şekilde ele geçiriliyor hatta güvenlik uzmanları bile kandırılabiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu