Hackerlar Saldırı İçin Google Translate’i Kullanıyor! - TeknoDiot.com

Hackerlar Saldırı İçin Google Translate’i Kullanıyor!

Abone Ol 

Uzmanlar, bilgisayar korsanlarının hedef seçmek ve hedefe phishing (oltalama) saldırısı yapmak için Google Translate’i kullandıklarını belirtti.

Google Translate, hackerların sahte Google alan adlarını kullanarak phishing (saldırı tipinin ismi) yapmalarına olanak sağlıyor. Google Çeviri kullanıldığında, Google tarafından gönderilen bir e-posta kullanıcılara, farklı bir Windows işletim sistemini kullanan cihazdan hesaplarına erişildiğini bildiriyor. E-postada bulunan faaliyeti kontrol et tarzı bir buton bulunuyor ve kullanıcı bu butona tıklarsa Google veyahut Facebook hesaplarını sahte alan adlarında girmeleri isteniyor, hackerların phishing (saldırı tipinin ismi) yani oltalama saldırısı bu şekilde gerçekleşiyor.

Kullanıcı giriş bilgilerini bu gösterilen sayfada girerse haliyle hackerlar tarafından hesaplara erişiliyor. Bilgisayar korsanları bununla da kalmayarak hesaplardan elde ettikleri bilgilerle birlikte Facebook hesaplarına saldırıyor ve tamamen kimlik bilgilerini ele geçirene kadar durmuyorlar.

Hackerlar Saldırı İçin Google Translate’i Kullanıyor!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Mesaja masaüstü bilgisayardan erişilirse web tarayıcıda bu sahte alan adları kullanıcı tarafından kolaylıkla fark edilebilir. Mobilden bu sayfayla karşılaşan kullanıcılar ise bu kadar şanslı değil. Çünkü masaüstü bir bilgisayardan bunu fark etmek mobilden fark etmekten daha kolay. Bu tür saldırıların hafife alınmaması gerekli nitekim binlerce insanın hesabı bu şekilde ele geçiriliyor hatta güvenlik uzmanları bile kandırılabiliyor.

Göz atın:   100 Milyon Dolar Çalan Siber Suç Çetesi Çökertildi

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu