Tiktok Takipçi Satın Al

GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Daha GTA 5 tam keşfedilmemiş ve oyun sektöründe silinmemişken oyuncular GTA 6 çıkış tarihi ne zaman şeklinde sorularını sosyal ağlar aracılığı ile Rockstar firmasına mesaj olarak sürekli yollamaktadır.

Bu yazımızda GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili net bir sonuç olmasa da firmanın yaşadığı süreci anlatarak oyunun ne zaman çıkacağı konusunda tahminlerde bulunacağız. 

GTA 6 2022 yılını bulabilir


Bilindiği gibi Rockstar firması 2018 yılını Red Dead Redemption 2 oyunu ile geçirdi. Dünyanın en büyük açık haritasına sahip olan oyun grafikleri ve senaryosu ile de oyun dünyasında bir Tsunami etkisi yarattı. Oyunun bu denli büyük ve etkileyici olması sonrasında firma GTA 6 çalışmalarına RD2 oyunundan sonra başlayacaklarını açıklayan bir mesaj yayınlamıştı.

Yani oyun 2019 yılının ortalarında daha yeni temeli atılacağı için 2019 yılını kafadan eliyoruz. GTA 5 efsane bir oyun iken GTA 6 bu oyunun altında kalamayacağına göre geliştirme ve yayınlama süreci 2022 yılına kadar sürebilir. Lakin 2023 yılını bulmadan GTA 6 oyununu oynayacağımızdan emin olabilirsiniz.

GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

PlayStation 5 mi bekleniyor?

Rockstar Games firması tüm geliştirdiği oyunlarda geliştirme süresi boyunca gizliliği ön planda tutmaktadır. Bu nedenle oyun severlerin yaptığı teoriler oyun hakkında bilgi alma konusunda tek şans olarak öne çıkıyor.

Sony firmasının oyun konsolu olan PlayStation 4 uzun zamandır kullanılıyor ve yeni teknolojilere uygunluğu tartışma konusu oldu. PlayStation 5 ise uzun bir süredir geliştirilme aşamasında. Oyun konsollarında devrim yaratacak olan bu makine için Sony firmasının Rockstar firması ile görüşmeler yaptığı ve her iki ürünün de yakın tarihlerde çıkması için anlaşma yapıldığı söylenmektedir. GTA 5 bile bugün birçok bilgisayarın gücünü aşan özelliklere sahipken GTA 6 sadece PlayStation 5 için üretilebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu