GTA 4 Sistem Gereksinimleri

Bugün sizlere Efsane oyun serilerinden birisi olan GTA 4 sistem gereksinimlerini detaylı olarak paylaşıyoruz. Detaylar makalemizde...

GTA 4 sistem gereksinimleri nedir? GTA serisi eminiz ki pek çok kişinin hayran kaldığı online video oyun serisidir.

Piyasaya ilk çıktığından itibaren farklı farklı serileri ile her seferinde kendine hayran bırakmıştır. Serinin en çok sevilen devamlarından biri de GTA 4 oyunudur.

Önceki oyunlar ile aynı hikayeleri devam ettiriyor olsa da fazlasıyla değişik özellikleri de üstünde taşıyor diyebiliriz. Her geçen yıl GTA’nın oyun içeriğinde gelişimler göstermesi ve değişikliklere gitmesi oldukça beğenilen ve belli olan bir değişim sürecidir diyebiliriz.


AMD

Binlerce kişinin beğenerek oynadığı GTA 4, bazı sistem gereksinimleri istiyor. Bu yazımızda sizlere GTA 4 sistem gereksinimleri neler onları aktaracağız. Eğer sizlere belirteceğimiz sistem gereksinimlerine sahipseniz, oyunu indirme konusunda ya da oynama esnasında herhangi bir problem yaşamazsınız.

GTA 4 Sistem Gereksinimleri

GTA 4 Sistem Özellikleri

GTA 4 sistem özellikleri oyuncular için oldukça önem taşıyan bir konudur. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise oyunun bilgisayarlarına uygun portföyde olup olmadığıdır. GTA 4, dosya boyutu olarak 18GB’lık bir oyundur. Bu nedenle bilgisayarlarınızda en az 18GB’lık bir boş alan bulunması oldukça önemlidir. Aynı zamanda bellek olarak da 2GB RAM gerekmektedir.

Önerilen iletişim sistemleri arasında ise; Windows XP ve Windows Vista yer alıyor. İşlemci olarak hemen hemen çoğu bilgisayarın işlemcisi olan Intel Core 2 Duo 2.2GHZ isteniyor. Böylece oyun için gerekli olan sistem sağlanmış oluyor.

Ayrıca ekran kartı olarak da NVIDIA GeForce 8600 ya da Radeon D 3870 özelliği isteniyor. Tüm bu özellikleri sağlayan bir bilgisayarınız bulunuyorsa, GTA 4 oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Tabii DVD olarak oyunu satın aldıysanız, kurulum için yine DVD sürücünüz olması önemlidir.

GTA 4 Neden Sistem Gereksinimleri İstiyor?

Oyuncular tarafından en çok merak edilen konulardan biri de GTA 4 neden sistem gereksinimi istiyor sorusudur. Öncelikle belirtmeliyiz ki pek çok bilgisayar ya online oyun piyasaya sürüldüğü zaman, bazı sistem kalıplarına göre uyarlanır.

Bu sistem gereksinimlerini sağlayan bilgisayarlara sahip değilseniz, oyunu alsanız dahi indirip oynama konusunda problemler ile karşılaşırsınız. Bu sebeple oyunu almadan önce bilgisayarınızın bu sistem gereksinimlerini sağlayıp sağlamadığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

GTA 4 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8GHz, AMD Athlon X2 64 2.4GHz
  • RAM: 1.5GB
  • Grafik: 256MB Nvidia 7900 / 256MB ATI X1900
  • DirectX Version: DirectX 9.0c Uyumlu Kart
  • Sabit Disk: 22GB Sabit Disk Alanı
  • Ses Kartı: 5.1 Kanallı Ses Kartı

GTA 4 Sistem Gereksinimleri

GTA 4 Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu