TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Gündem » 16 Yaşındaki İklim Aktivisti Zaman Yolcusu Olabilir

16 Yaşındaki İklim Aktivisti Zaman Yolcusu Olabilir

16 Yaşındaki İklim Aktivisti Zaman Yolcusu Olabilir

1898’de çekilmiş bir fotoğrafta Greta Thunberg’i gören sosyal medya kullanıcılarına göre bunun tek bir anlamı olabilir.

16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti, aslında gezegeni kurtarmaya gelmiş bir zaman yolcusu.

Dünya çapında öğrencilerin iklim grevine esin kaynağı olmasıyla ve BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla fenomen haline gelen 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg’in bir benzeri bulundu. Hem de 1898’de çekilmiş bir fotoğrafta.

Washington Üniversitesi arşivlerinden çıkan siyah-beyaz fotoğrafın Twitter’daki bir tarih hesabı tarafından paylaşılması, korku edebiyatının ‘doppelgänger’ hikayelerini diriltti.

121 yıl evvel Eric Hegg tarafından Kanada’nın Yukon bölgesinde çekilmiş fotoğrafta altın madeninde çalıştırılan üç çocuktan öndeki kız, şu sıra karbon salmamak için tekneyle Amerika’dan Avrupa’ya seyahat eden Greta Thunberg’e tekinsizce benziyor.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısına göre bunun tek bir anlamı olabilir: Dünya liderlerine kafa tutan iklim değişikliğiyle mücadele şampiyonu Greta, gezegeni kurtarmaya gelmiş bir zaman yolcusu.

You Had One Job  isimli kullanıcı, fotoğrafa parmak bastı: “Bu Greta Thunberg mi?”

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/yasam/201911211040671031-greta-thunbergi-hafife-alanlar-siki-dursun-16-yasindaki-iklim-aktivisti-zaman-yolcusu-olabilir

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Galaxy S11 Tasarımı Ortaya Çıktı!

Buğra Noyan

Instagram’a Gelen Yeni Özellik!

Hüseyin Ceylan

BLUEKEEP Açığı İle Saldırı Başladı

Umut Bilgen

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.