Tiktok Takipçi Satın Al

GPT-3 Nedir?

Bu makalemizde sizlere GPT-3’ün ne olduğunu detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar için makalemize bakabilirsiniz.

GPT-3 teknolojik çağda yaşıyor oluşumuz ve son zamanlarda teknoloji ve yapay zeka konusunda büyük atılımların olduğu gerçeklerinden dolayı birçok kişinin araştırıp merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Peki GPT-3 nedir?


Yapay zekaya insanlar her ne kadar ihtiyaç duysa ve geliştirmesine katkı sağlasa da birçok kişinin bu konuda endişelerinin olduğunun bilinmesi gerekmektedir bu konu üzerinde de yine aynı şekilde birçok kişi bilime katkı sağladığı ve teknolojiyi geliştirdiğini düşünürken bir yandan da korkulması gerektiği ve endişelenilmesi gerektiği düşünülmektedir.

Açılıma bakılacak olunca Generative Pre-trained Transformer olan ve Türkçe karşılığı üretken ön işlemeli dönüştürücü anlamına gelmiş olan bir dil modelidir. İnsanların yazmış olduğu metinlere benzer içerikler üretmek için derin uygulamaları kullanan bir model olduğu bilinmektedir.

GPT-3 Nedir?

GPT-3 Amaçları

GPT-3 tarafından üretilmiş olan metinlerin kalitesi oldukça yüksektir ve işin uzmanı olunmadığı sürece bir insan tarafından yazılmadığına inanmak çok zor olacaktır. Bu durum bilginin kalitesini arttırıp yayılmasını sağlamak açısından her ne kadar avantajlı olsa da bir o kadar da dezavantajlarının olduğu bilinmelidir.

Çok geniş bir veri kümesine sahiptir yüz milyarlarca kelimenin yanında ayrıca kodlama yeteneğine de sahip olduğu bilinmektedir.

Bilgi yaymak ve bilimin gelişmesine katkı sağlamak için oldukça faydalıdır ancak yanlış bilgi üretimi, sahte kimlik, yasal ve hükümet sürelerinin kötü amaç ile kullanımı, sahte ve yanlış akademik makale yazma gibi konularda da olası tehlikeler barındırdığı için birçok bilim adamı ve yetkili kişiler tarafından yasaklanması istenilmektedir. Bu makalemizde GPT-3 nedir bundan bahsettik. Bir de aşağıdaki Barış Özcan’ın videosuna da göz atabilirsiniz.

GPT-3 Nedir? GPT-3 Nedir?

GPT-3 Nedir?

GPT-3 Nedir?

GPT-3 Nedir? GPT-3 Nedir?

GPT-3 Nedir? GPT-3 Nedir? GPT-3 Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu