TSMC, Huawei'ye 7nm Kirin 980 Güvenlik Temin Etmeye Devam Edecek - TeknoDiot.com

TSMC, Huawei’ye 7nm Kirin 980 Güvenlik Temin Etmeye Devam Edecek

Abone Ol 

ABD hükümetinin son yaptırımları nedeniyle, Huawei bir krizle karşı karşıya. ABD şirketleri yarı iletkenlerde ve yazılım teknolojisinde üstünlük sağlıyor.

Bu nedenle tüm dünyadaki şirketlerin ABD tedarikinden tamamen kurtulmaları zor. Huawei için, önemli bileşenlerde 6-12 aylık stok hazırlamış olsalar da, Huawei uzun vadede kendisi için çeşitli fikirler geliştirdi. Şimdi, TSMC Huawei’ye işlemci tedariki konusunda bir açıklama yaptı.

TSMC, Huawei'ye 7nm Kirin 980 Güvenlik Temin Etmeye Devam Edecek

Yapılan açıklamada ABD hükümetinin yapmış olduğu bu baskılara Google gibi destek vermek yerine TSMC firması Huawei ile arasında olan ticari ilişkiyi düşünerek Huawei’yi destekleyeceğini ve işlemcilerini üretmeye devam edeceğini belirtti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu