Tiktok Takipçi Satın Al

Google’ın Yepyeni Gizlilik Araçlarını Bulma ve Kullanma

Google kısa süre önce, kullanıcılarına Google Haritalar, YouTube ve Google Asistan için üç yeni gizlilik seçeneği ve şifre güvenliğini izlemek için yeni bir araç dahil olmak üzere verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan birkaç yeni özellik açıkladı.

İşte yeni özelliklerin her birinin kısa bir özeti, bunların nasıl bulunacağı ve neden denemek isteyebilirsiniz.

Google Haritalar gizli modu


Google yakında Google Haritalar’a gizli bir mod ekleyerek kullanıcıların etkinliklerini hesaplarına kaydetmeden konum aramalarını ve gezinmelerini sağlayacak. Google Haritalar’ın gizli modu, önümüzdeki haftalarda Android uygulamasına geçecek, ancak iOS’a kısa bir süre sonra başlaması bekleniyor.

Henüz Google Haritalar uygulamasında bunun nasıl değiştirileceğini tam olarak bilmiyoruz, ancak katılımının nedeni, kullanıcılara konum geçmişlerinin ne kadarının toplandığı ve Google ile paylaşıldığı konusunda anında kontrol sağladığı için oldukça açık görünüyor. Chrome ve YouTube’da bulunan gizli modların nedeni de aynı nedendir. Konum geçmişini ve Haritalar etkinliğini Google hesabınızdan zaten silebilir ve cihazınızın GPS ayarlarını tamamen devre dışı bıraksanız bile, gizli bir mod çok daha uygundur.

YouTube geçmişi otomatik silme

Google'ın Yepyeni Gizlilik Araçlarını Bulma ve Kullanma

İlgili Makaleler

YouTube, kullanıcılara izleme ve arama geçmişi üzerinde ayrıntılı bir kontrol sağladı, ancak şimdi isterseniz birkaç ayda bir YouTube verilerini silebilirsiniz.

Bu özellik web ve konum etkinliği için zaten mevcut ve YouTube’da da aynı şekilde çalışıyor. Kullanıcılar geçmişlerinin silinmesi için (şu anda üç veya 18 ayda bir) yinelenen bir zaman dilimi belirler ve Google bu noktada kaydedilmiş tüm verileri otomatik olarak temizler.

Bunu hemen şimdi Google hesabınızın YouTube’daki Etkinlik sayfamıza giderek , ardından “Otomatik olarak silmek için seç” bağlantısını tıklayıp / tıklatarak ve sizin için uygun olan aralığı seçerek ayarlayabilirsiniz . Bununla birlikte, YouTube geçmişinizi manuel olarak silmeyi tercih ederseniz (toplu ya da seçici olarak) veya YouTube’da etkinlik izlemesini tamamen duraklatmayı tercih ederseniz, bunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz .

Son Google Asistan komutlarını sil

Artık Google Asistan’a son ses etkinliğinizi “Hey Google, az önce söylediklerimi sil” veya “ xx tarihte söylediklerimi sil.” gibi basit ses kontrolleriyle silmesini söyleyebilirsiniz. Ne yazık ki, yalnızca önceki sesi silebilirsiniz son yedi gündeki etkinlik bu şekildedir, ancak daha eski Google Asistan verileri Google Asistan uygulamasında veya Google Hesabınızın Etkinliğim menüsünde kolayca yönetilebilir ve temizlenebilir .

Sadece geçen haftaki etkinlikle sınırlı olmasına rağmen, Google’ın en sonunda Amazon’un Alexa’daki Alexa güncellemelerini yakaladığını ve Google Asistan’a geçmişinizi silmenizi söyleyen bir talimat vermenize izin verdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz.

Google şifre kontrolü

Google'ın Yepyeni Gizlilik Araçlarını Bulma ve Kullanma

Son olarak, Google şimdi şifre koruma aracını Şifre Yöneticisine doğrudan entegre ediyor . Parola kontrolü, giriş bilgilerinizi izler ve aşağıdaki durumlarda sizi uyarır:

  • Bir şifre çok zayıf
  • Aynı şifreyi çok sık kullanıyorsunuz.
  • Veya hesap kimlik bilgileriniz veri ihlallerinde listelenenlerden herhangi biriyle eşleşiyorsa.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu