Tiktok Takipçi Satın Al

Google, 2021’de ABD Ofislerine ve Veri Merkezlerine 7 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Alphabet Inc’in Google‘ı, geçen yılki 10 milyar dolardan bu yıl ABD’deki ofislere ve veri merkezlerine 7 milyar dolar yatırım yapacak ve internet trafiğinde pandemiye bağlı bir artışla birlikte 10.000 yeni tam zamanlı iş yaratacak.


En son yatırım, Nebraska, Güney Carolina ve Teksas’taki veri merkezleri ve Atlanta, DC, Washington, Chicago ve New York’taki ofisleri için genişletme planlarını içeriyor.

Google ayrıca, kendi eyaleti Kaliforniya’da 1 milyar dolar harcıyor. Hareket, salgının uzaktan çalışmaya daha geniş bir geçişi tetiklemesinin ardından birçok şirketin Silikon Vadisi’nden çıktığı bir zamanda gerçekleşti ve bu da şirketlerin devletin daha yüksek operasyonel maliyetlerini ve ağır vergileri yeniden değerlendirmesine neden oldu.

İcra Kurulu Başkanı Sundar Pichai, yatırımların en az 10.000 yeni tam zamanlı Google işi yaratacağını söyledi. Şu anda ülkede 84.000’den fazla personel istihdam etmektedir.

Pichai, 2020’de Google’ın hizmetlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde 426 milyar dolarlık ekonomik faaliyete katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu