Google’dan, Türkiye’de Yayınlanacak Reklamlar İçin Kötü Haber!

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş


Google Türkiye’de yayınlanacak reklamlar için ek ücret alacak!

Dünyanın en bilinen arama motorunun hem de en büyük reklam payının sahibi Google Türkiye için yeni bir karar aldı. Google’ın yaptığı açıklamaya göre 1 Kasım tarihinden sonra yayınlanan reklamlarda yüzde 5 ek ücret alacak.

Google Destek sayfasında yapılan paylaşıma göre Google Ads belli ülkelerde yayınlanacak olan reklamlar için ek ücret alacak. Yeni ücretler reklamların yapılacağı ülkeler göre farklılık gösterecek.

Google bunu neden yapacak?  

Ek ücretler Birleşik Krallık, Türkiye ve Avusturya’da yayınlanacak olan reklamlarda normal fiyatlandırmaya ek olarak yüzde 5 oranında ücret alınacak.

Türkiye’de yasal düzenlemelere uymanın ek maliyet olarak değerlendirilmesi ve karmaşıklığın artması nedeniyle reklam ücretlerine yansıtıldığı söyleniyor.

Google Ads üzerinden bir reklam vermek için manuel olarak 100 TL bir bakiye yüklemesi yaptıysanız 95 TL değerinde bir reklam verebileceğiniz anlamına geliyor. Eğer ödemeniz otomatik olarak faturalandırıyorsanız ek ücret ay sonuna yansıyacaktır.

Logitech G Çekiliş

Kaynak: Daha detaylı bilgi için.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu