Tiktok Takipçi Satın Al

Artık Aramak İçin Google’da Bir Şarkıyı Mırıldanabilirsiniz

Kafanızda bir şarkı mı var ve ne olduğunu bilmeniz mi gerekiyor? Google'ın bir çözümü var!

Google, Arama ve Google Asistan’a büyüleyici bir yeni özellik getiriyor. Şirket, artık Google’da bir şarkıyı mırıldanabileceğinizi duyurmak için The Keyword’ü kullandı ve arama motoru aslında size hangi şarkının olduğunu söyleyecektir.

Daha önce kafanıza bir şarkı taktıysanız, bu inanılmaz derecede faydalı bir özellik olabilir. Google’ın yeni özelliğini kullanmak aslında oldukça kolay.


Google Arama’da mikrofona dokunmanız ve “bu şarkı nedir?” Demeniz yeterlidir. veya mobil cihazınızda Bir Şarkı Ara düğmesini tıklayın. Google Asistan’ı kullanmayı tercih ederseniz, “Hey Google, bu şarkı nedir?” Diyebilirsiniz. aynı sonuçları almak için.

Oradan, Google dikkatle dinleyecek ve melodiyi mırıldanmaya başlayabilirsiniz. Birkaç saniye sonra, makine öğrenimi algoritması, verdiğiniz melodiye göre olası şarkı eşleşmelerini belirlemeye yardımcı olur.

Google’da Aramak İçin Bir Şarkıyı Mırıldanma

Google, bu özellikten yararlanmak için mükemmel bir adımla mırıldanmanıza gerek olmadığını açıkça belirtti. Bu yüzden belirli bir şarkıyı daraltmıyor, aksine mırıldandığınız melodiye uyabilecek birkaç şarkı öneriyor.

Google listeyi sağladığında, şarkı ve sanatçı hakkında daha fazla bilgi edinmek için doğru olduğunu düşündüğünüz listeyi tıklayabilirsiniz. Hatta parça için herhangi bir müzik videosunu görüntüleyebilir veya en sevdiğiniz müzik uygulamasında şarkıyı dinleyebilirsiniz. Arama aracı ayrıca şarkı sözlerini bulmaya, şarkının bir dökümünü okumaya ve varsa diğer şarkı kayıtlarına bakmaya yardımcı olacaktır.

Google’ın Uğultulu Arama Kullanılabilirliği

Google, yeni uğultu aracının şu anda Google Asistan ve Arama aracılığıyla kullanılabileceğini duyurdu. iOS’ta İngilizce ve Android cihazlarda 20’den fazla dilde mevcuttur. Şirket ayrıca herhangi bir ayrıntı sağlamamakla birlikte gelecekte daha fazla dile genişlemeyi umuyor.

Özelliği iOS’ta denedim ve karışık sonuçlar aldım. Teknik death metal grubu Gojira’nın bir şarkısını mırıldanmaya çalıştığımda hiç şansım olmadı (bu şarkılar mırıldanmaya zor). Bununla birlikte, Slipknot’un Psychosocial’ı da denedim ve Google tarafından önerilen ilk şarkıydı.

Muhtemelen, daha karmaşık bir melodiye sahip şarkılar (şarkı söyleme yeteneğimdeki eksiklikle birleşir) Google’ın doğru sonuçlar vermesini zorlaştıracak. Kesinlikle kilometrenizin doğruluğu açısından farklılık gösterebilir, ancak bu harika bir özellik ve Google’ın ileriye dönük olarak geliştirebileceği bir özellik.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu