Tiktok Takipçi Satın Al

Google Play Store’a Yapay Zeka Destekli SSS’ler Gelebilir

Google Play Store, Android kullanıcılarının uygulama ve oyunlarına ulaşmak için en güvenilir yerlerden birisidir. Google neredeyse tüm hizmetlerine ve uygulamalarına yapay zeka bir dokunuşu eklemişken, Play Store daha fazla yapay zeka tabanlı özellik eklemeyi düşünüyor. Google’ın önceki I/O etkinliğinde, şirket, geliştiricilere yeni Play Store listeleri oluşturmalarına yardımcı olan generatif yapay zeka araçları olan Google PaLM 2 modelini duyurmuştu.

Bu özellik, geliştiricilerin uygulamalarının daha etkileyici açıklamalarını yazmalarına yardımcı olarak daha fazla kullanıcıyı indirmeye teşvik etmeyi düşünüyor. Ancak AndroidPolice (via SpAndroid) tarafından belirtildiği üzere, Google’ın Play Store’a ekleyeceği yapay zeka özellikleri, sıkça sorulan sorulara odaklanacak.


Google Play Store v38.4.12’nin incelenmesi, Google’ın uygulama mağazasına yapay zeka tarafından oluşturulan SSS’ler getiren yeni bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkarıyor. Ancak özelliğin nasıl çalıştığına dair bir ekran görüntüsü ne yazık ki yok.

Yapay zeka tarafından oluşturulan SSS’ler, her uygulama ve oyun listesinin altında görüneceği düşünülüyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu SSS’ler bir uygulama veya oyun hakkında kullanıcıların en önemli sorularını yanıtlacayak. Özelliğin Play Store’un yaklaşan güncellemelerinde daha fazla bilgiler paylaşılacağı düşünülüyor.

Bu özelliği keşfeden uygulama araştırmacısı, yapay zeka tarafından oluşturulan SSS’lerin “Play Store’a geleceğini” iddia ediyor ve bunun bir deneme özelliği olmadığını belirtiyor. Download Buddy de aynı sürece tabi tutuldu ve bir yıl süren testlerin ardından Eylül ayında ilk kez kullanıma sunulmuştu. Download Buddy, ekran üzerinde hareket ettirilebilir bir ok aracılığıyla uygulama yükleme ilerlemesini gösteriyordu.

Yapay zekanın Google uygulamaları ve hizmetlerindeki rolü genişledikçe, Play Store gelecekte daha fazla yapay zeka tabanlı özelliğe sahip olabilir. Platform geliştikçe, Google ayrıca daha kaliteli uygulamaların kullanıcılara sunulmasını sağlamak istiyor. Şirket, uygulama geliştiricilerini, uygulamalarını Play Store’a yayınlamadan önce en az 20 kişilik bir grupla iki hafta boyunca test etme zorunluluğu getirdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu