MediaTek, Oyunlar İçin Özel İşlemci Tanıttı! - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

MediaTek, Oyunlar İçin Özel İşlemci Tanıttı!

MediaTek, Oyunlar İçin Özel İşlemci Tanıttı!

Geçen yılki Helio G90’ın ardından, MediaTek mobil oyun için iki yeni akıllı telefon yonga setini duyurdu.

Helio G70 ve Helio G80 resmi olarak tanıtıldı. Bu işlemciler, bu ay en kısa sürede Hindistan’a ulaşacak ve daha uygun fiyatlı oyun telefonları için oyun için optimize edilmiş çok sayıda özellik sunuyor.

MediaTek bu işlemcileri “premium” olarak adlandırıyor ancak orta seviye, bu yüzden bunlar muhtemelen orta sınıf oyun telefonları için tasarlandı.

Her iki işlemci 12nm düğümü 8 çekirdekli tasarımlar, 2GHz’e kadar saat hızına sahip iki A75 “büyük” çekirdekli, 1.8GHz’e kadar altı A55 “küçük” CPU ile ve 950MHz’e kadar hızlandırılmış bir AMR “Mali-G52 sınıfı” GPU ile eşleştirildi. Her iki işlemcide 8GB’a kadar RAM ile eşleştirilebilir. İki yonga seti arasındaki farklar hemen belli değil.

MediaTek Helio G70 ve Helio G80

MediaTek, Oyunlar İçin Özel İşlemci Tanıttı!

Temel donanım özelliklerinin yanı sıra, MediaTek, bağlantınız zayıfladığında ve oyundaki veri kaynakları olarak Wi-Fi ve LTE arasında daha akıllı dinamik geçiş gibi birkaç ekstra özellik vaat eden “HyperEngine” oyun gizli sosunu savunuyor kaynak yönetimi. Diğer avantajları arasında VoW (uyandırma sesi), çoklu kamera desteği, donanım seviyesi EIS ve panjur telafisi – yeni bir şey değil, ancak orta menzilli bir yongada görmek iyi.

MediaTek Helio G80, 1800MHz’de 8GB’a kadar LPDDR4X RAM‘i destekliyor. Ekran, modem ve bağlantı özellikleri de G70 ile aynı. Genel olarak, Helio G80, Cortex A55 çekirdeklerinin maksimum CPU ve GPU frekansında hafif bir yükseliş sunuyor. Son olarak MediaTek Helio G70, ilk olarak Realme C3 ile birlikte piyasaya sürülecek. Helio G80’in ise bu ay Hindistan’da piyasaya sürülecek olan bütçe dostu bir akıllı telefonla lansman yapması bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Koronavirüs İçin Yeni Araştırmalar Başladı!

Buğra Noyan

Logitech G ve McLaren Ortaklığı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Buğra Noyan

HMD Global, Nokia 8.2 5G, Nokia 5.2 ve Nokia 1.3’ü Tanıtmaya Hazırlanıyor

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.