Tiktok Takipçi Satın Al

Google Play Store’da Ülke / Bölge Nasıl Değiştirilir?

Google Play, Google’ın Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur.

Fakat farklı bir ülkeye taşınırsanız ne olur? Fatura bilgileri için Play Store’un uygun sürümüne erişmeniz gerekir. Google Play, bazen belirli uygulamalara erişime izin verebilen veya erişimi engelleyebilen çeşitli bölgeler için farklı uygulamalara sahiptir.


Yakın zamanda taşınmış veya başka bir bölgenin Play Store’a (büyük bir uyarı ile birlikte gelir) erişmeyi denemek istiyorsanız, Google Play’de ülke ayarınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Google Play Store’da Ülke Nasıl Değiştirilir?

Google Play Store'da Ülke / Bölge Nasıl Değiştirilir?

  1. Android cihazınızda Play Store uygulamasını açın.
  2. Soldaki menüyü dışarı kaydırın ve Hesap’ı seçin .
  3. Ülke değiştirme seçeneğine erişiminiz varsa , bu menüde bir Ülke ve profiller girişi görürsünüz .
  4. Bu Ülke kategorisine dokunun ve yeni ülkenizi seçin. Gerekirse, geçerli ülkeniz için yeni bir ödeme yöntemi ekleme talimatlarını uygulayın.
  5. Uyarı istemini gözden geçirin ve değişikliği kabul edin. Ülkeleri değiştirdikten sonra, artık o bölge için Play Store’a göz atabilirsiniz. Değişikliğin yürürlüğe girmesi 24 saat kadar sürebilir.

Bu seçenek herkes için görünmez. Yalnızca daha önce bulunduğunuz ülkeden farklı bir ülkedeyseniz görünür (IP adresine göre). Bu, Play Store’unuzu istediğiniz herhangi bir ülkeye geçiremeyeceğiniz anlamına gelir.

Google Play Aile Kitaplığı özelliğini kullanırsanız, Play Store bölgenizi değiştirme seçeneğini de görmezsiniz. Google Play hizmetlerini güncellemek için bu işlemi kullanmanız gerekmediğini unutmayın; bunu diğer yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz.

Google Play Store'da Ülke / Bölge Nasıl Değiştirilir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu