Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Küresel Tedarik Sorunlarıyla Karşılaşabilir

Vietnam Corona Virüs salgınından dolayı Samsung küresel tedarik sorunlarıyla karşılaşabilir.

Vietnam, Corona Virüs salgın karşı ek önlemler alıyor ve tüm gelenlere karantinaya alma Güney Kore 14 gün boyunca, tüm Güney Kore’den turist vize muafiyetiyle askıya alırken, raporlar Nikkei Dünya çapında satılan tüm Galaxy akıllı telefonların yaklaşık yarısı Samsung‘un Vietnam’daki tesislerinde üretiliyor ve karantina durumu şirketin üretimini bozabilir ve potansiyel olarak arz sıkıntısına yol açabilir.


Raporlar, Güney Kore’nin bir Corona Virüs etkin noktası haline geldiğini ve şu anda Çin’den sonra dünyada (2.300’den fazla) ikinci COVID-19 vakasına sahip olduğunu gösteriyor. Salgın yerel ekonomiyi aksattı ve ülkedeki Galaxy S20 satışlarının başlangıcı bile insanlar yerel mağazaları ziyaret etmek için acele etmediği için ezici oldu. Aynı şekilde, Samsung karar geçici kapatmaya onun Galaxy Z Ayaklı bir çalışanın coronavirüs enfeksiyonu taşıyan bulunmuştur sonra geçen hafta Güney Kore’de fabrika.

Samsung Küresel Tedarik Sorunlarıyla Karşılaşabilir

Samsung’un en büyük iki akıllı telefon üretim tesisi Vietnam’da

Vietnam‘ın şimdiye kadar sadece 16 onaylanmış COVID-19 vakası vardı ve hepsinin düzeldiği bildirildi. Bununla birlikte, Vietnam aynı zamanda tüm Güneydoğu Asya’da en fazla Güney Koreli nüfusa sahiptir ve 200.000 civarındadır. Bazıları Samsung çalışanları olan ve birçoğu Samsung çalışanı olan ve ülke dışına çıkan Vietnam hükümeti, Corona Virüs salgınına karşı en iyi eylemin Güney Kore’den her yeni varış için 14 günlük bir karantina belirlemek olduğuna karar verdi.

Zaman, bu karantinanın Samsung’un Vietnam’daki üretim programı üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğini anlatacak. Şirketin ürünleri, ülkenin ihracatının 1 / 4’ünü oluşturuyor ve buradaki herhangi bir aksaklık, yerel ekonomiden bahsetmeden, dünya çapında dalgalanma etkileri yaratabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu