Tiktok Takipçi Satın Al

Google Pixel’e Yeni Bir Özellik Geldi!

Google, Mart 2020 yazılım güncellemesi yoluyla Pixel telefonlara iPhone özelliği olan 3D Touch’ı getirdi.

Pixel kullanıcıları, mevcut uzun basma seçeneğini kullanmak yerine hızlı menülere erişmek için 3D Touch benzeri bir seçenek alacaktır.

Verge, Google‘dan neden uzun basmak yerine sert basınç uygulamasına geçtiğine dair bir yanıt alabildi:


Long Press şu anda belirli bir uygulama grubunda ve uygulama arayüzü, fotoğraflar ve Drive gibi sistem kullanıcı arayüzlerinde çalışmaktadır. Bu güncelleme, daha fazla seçeneği daha hızlı getirmek için basımı hızlandırır. Ayrıca uygulamalarını  gelecekte daha fazla birinci taraf uygulamasına genişletmeyi planlıyoruz.

Google Pixel'e Yeni Bir Özellik Geldi!

Apple iPhone’da 3D Touch’ı tanıttığında, basıncı ve ne kadar sert bastığınızı tespit etmek için donanım kullanılarak yapıldı. Çeşitli baskı seviyeleri, bir uygulama için farklı menüleri veya seçenekleri etkinleştirebilirsiniz. Google bunun bir sürümünü sundu ancak basın süresi boyunca yapıldı. Şimdi, görünüşe göre, Google iyi iş çıkardı ve benzer baskı sonuçları elde etmek için yazılım kullanıyor.

Mevcut donanım ve makine öğrenme algoritmalarını kullanarak, ekrandaki kapasitif sensörler parmak ucunuzun daha fazlası kaydedildiğinden hafif mi yoksa daha sıkı mı bastığınızı belirleyebilir. Bir uygulamayı başlatmak için ekrana hafifçe dokunursanız, parmağınızın sadece küçük bir kısmı dokunur. Bununla birlikte, daha sert basarsanız ve parmağınızı ekrana gerçekten vurursanız, parmak ucunuzun daha fazlası sensörlere kaydedilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu