Tiktok Takipçi Satın Al

Google Pixel 5 Kendini Gösterdi!

Google’ın sevilen akıllı telefon serisi Pixel’in yeni üyesi olacak olan Pixel 5 tasarımı ortaya çıktı.

Samsung ve Huawei, birinci sınıf akıllı telefonlarında devasa pilleri benimsedi ancak Google buna direndi. Şirket, daha küçük pilleri tamamen optimize edebileceğine inanıyor ve bu fikrin Pixel 5 ile değişme olasılığı düşük. Öncekinden daha büyük ancak yine de çok küçük bir pil ile gelecek.


Google, ilk Pixel akıllı telefonunu 2.770mAh pil ile çıkartmıştı ancak daha sonra Pixel 2’de bunu yalnızca 2.700mAh’ye düşürdü. Şirket, Pixel 3’ün içinde bulunan 2,915mAh pil ile daha şaşırtmıştı. Ancak yine de Pixel 4 ve 2,800mAh bataryasıyla geriye doğru gitti.

Google Pixel 5 Kendini Gösterdi!

Pixel 5 daha farklı olabilir

Geleneği sürdüren Google’ın şimdi bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu için bir artış hazırladığı söyleniyor. Jason C tarafından paylaşılan ve Android Headlines tarafından bildirilen bilgiler, Google Pixel 5 içinde 3.080 mAh bataryaya işaret ediyor.

Bu artış şüphesiz tüketiciler tarafından memnuniyetle karşılanacak, ancak yine de rakip amiral gemilerine ve hatta bazı daha ucuz telefonlarda gördüğümüz 4.000mAh ve 5.000mAh pil kapasitelerinin gülünç derecede gerisinde kalıyor. Görüntü boyutuyla ilgili çelişkili raporlar mevcut.

Kağıt üzerinde, artan pil kapasitesi daha iyi pil ömrü ile sonuçlanmalıdır, ancak durum bu olmayabilir. Google’ın zaten onayladığı gibi Pixel 5, başlangıçta standart olarak 5G ağlarını destekleyecek, bu da pil tüketiminin öncekinden daha yüksek olacağı anlamına geliyor.

Peki özellikleri nasıl olacak?

Daha büyük bir OLED ekranın söylentileri de var. Bazı kaynaklar, resmi bir Pixel 5 pazarlama çekimi ile onaylanan 5.8 inçlik bir ekrana sahip olacağını iddia ederken, diğerleri amiral gemisinin 6.7 inç ekrana sahip olduğunu söylüyor.

İkincisi bu aşamada pek olası görünmese de, eğer doğru çıkarsa, bu pil ömrünü büyük ölçüde etkileyebilir. Özellikle Google’ın planladığı diğer özelliklerle birleştirildiğinde.

Spesifik olarak, Google Pixel 5’teki ekran, QHD + lehine olağan Full HD + çözünürlüğünü atlayacak şekilde ayarlanmış görünüyor, bu da cihazın çok daha fazla piksele güç vermesi gerektiği anlamına geliyor. Pixel amiral gemisi, pil ömrü üzerindeki etkiye bağlı olarak 90 Hz veya 120 Hz yenileme hızını destekleyecektir.

Google Pixel 5 Kendini Gösterdi!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu