Tiktok Takipçi Satın Al

Google Pixel 4a ve Pixel 4a XL Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Google Pixel 4a ve Pixel 4a XL hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Google, geçen sene Pixel 4 serisini tanıttıktan sonra gözler şimdi Pixel 4a serisine çevrildi.

Google Pixel 4a ve Pixel 4a XL, Snapdragon 730 ve 765 yonga seti yonga setleriyle güçlendirilebilen orta sınıf telefonlar olacak. Ortaya yeni detaylar çıktı. Böylece Google Pixel 4a özellikleri ve Pixel 4a XL özellikleri de aydınlanmaya başlamış oldu.


2019 Ekim ayında Pixel 4 serilerini piyasaya sürmeden önce Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL , I / O 2019 geliştiricileri konferansında şirketin ilk orta sınıf telefonları olarak ilan edildi.

Her iki telefonun da Google Pixel 4a ve Pixel 4a XL tarafından başarılı olması bekleniyor, çünkü son zamanlarda delinmiş bir ekrana sahip güncellenmiş bir tasarım gösteren eski render’larla karşılaştık.

Pixel 4a XL, 5G desteği olacak

Twitter kullanıcısı @akes29 , yeni 2020 Pixel cihazlarıyla ilgili olduğuna inanılan yeni kod adlarını keşfetti. Ayrıca, XDA-forum geliştiricileri cihaz kod adlarını temel aldıkları işlemci platformuyla birlikte keşfetmek için en son Pixel 4 ürün yazılımı dökümünün AOSP’sini ve Google uygulamalarının en son sürümünü kazdı. Görünüşe göre Pixel 4a bir Snapdragon 730 işlemci ile gelirken, Pixel 4a XL bir Snapdragon 765 5G işlemci alacak.

Google Pixel akıllı telefonların şu ana kadar bir tür balıkla ilişkili dahili kod adları vardır. Pixel  3’te blueline vardı ve Pixel 3 XL’de çapraz tarama vardı vb. Nisan 2019’da, 9to5Google, referansı birden çok Google uygulamasında görünse de henüz başlatılmayan iğne adı kodlu bir Google cihazına bir referans tespit etti.

Google Pixel 4a ve Pixel 4a XL Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Pixel 4a ve Pixel 4a XL özellikleri netleşecek

Twitter kullanıcısı @ akes29, Google’ın Snapdragon 855 tabanlı amiral gemisi telefonu olabileceğini gösteriyor. Ancak şu anda iğne balıklarının ticari olarak piyasaya sürülüp başlamayacağından emin değiliz.

Yeni keşfedilen kod adları güneş balığı, redfin ve bramble’dır. Birincisi bir AOSP deposunda bulunur ve Snapdragon 730 işlemci olan SM7150 platformunu temel alır. Ancak, 5G bağlantısı ile birlikte gelmiyor. Sunfish koduna sahip cihaz, biri Android 10 ve diğeri Android 11 tabanlı olmak üzere iki geliştirme dalı olarak adlandırılıyor.

Bir sonraki konu olan ‘redfin’, entegre 5G modeme sahip en yeni Snapdragon 765 mobil platformu SM7250’yi temel alıyor. Android 10 ile geliştiriliyor ve referanslar sadece AOSP’de bulundu. Yakışıklı Foxconn bir yan kuruluşu FIH Mobile tarafından yapılıyor gibi bir ODM gibi görünüyor.

Google Pixel 4a ve Pixel 4a XL Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Son olarak, AOSP’de birçok kez ortaya çıkan Bramble’dır. Bununla birlikte, Linux çekirdek sürüm 4.19’u çalıştırdığı için Snapdragon 865 derlemesine dayandığına inanılmasına rağmen, Qualcomm’un Snapdragon 765’inin Linux çekirdek sürümü 4.19’a dayandırılması gerektiği göz önüne alındığında bu özellikle gerekli değildir. Şimdi, yeni bir AOSP taahhüdü sayesinde, bramble da SM7250 / Snapdragon 765’e dayanıyor. Android 10 ve Android 11 ile geliştiriliyor. Şu anda telefonların gerçek takma adlarını bilmiyoruz, ancak güneş balığı sadece 4G Pixel 4a olabilirken, bramble veya redfin 5G için hazır bir Pixel 4a XL olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu