WhatsApp'da Reklam Gösterimi Başlayacak - TeknoDiot.com

WhatsApp’da Reklam Gösterimi Başlayacak

Abone Ol 

Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın aldıktan sonra gelişimi gözle görülür şekilde ilerledi. Facebook, WhatsApp’ta reklam göstermeye başlayacak.

takipçi satın al
takipçi satın al

WhatsApp, çeşitli nedenlerle düzenli olarak WhatsApp‘ı kullanan yaklaşık 1,5 milyar kullanıcı bulacağınız en büyük iletişim ağlarından biridir. WhatsApp, kullanıcılara arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişim kurmaları için sağladığı fizibilite ile ünlüdür. Ancak bu fizibilite bozulacak mı?

Yeni güncelleme, herkes için WhatsApp durum bölümünü (Hikayeler olarak bilinir)  kısmen sinirleri bozacak. WhatsApp reklamları ile yayına devam edecek. Bir Twitter kullanıcısının attığı tweet herkesi şaşkına çevirdi. “WhatsApp’ın çöküşü çok uzak görünmüyor. Reklamlar sadece bu harika platformu dağıtacak. Kendinizi destekleyin, Facebook WhatsApp’ı dolduruyor.”, Bir kullanıcıyı tweetledi.

WhatsApp’da reklam dönemi

Hedefli reklamlar, başlangıçta bir e-Ticaret web sitesine sahip olmak, ancak kendileri için satın alma işlemlerini kolaylaştırmak isteyen büyük bütçeye sahip olmayan küçük perakendeciler ve yeni başlayanlar için iyi bir fırsat olabileceğinden, bazı işletmeler bu adımdan memnun görünüyor.

WhatsApp’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların hikaye paylaştıkları ‘Durum’ sekmesinde reklamlar gözükecek. Elbette bunu duyan kullanıcılar da Mark Zuckerberg’e ve Facebook’a öfkesini göstermekten geri kalmadı. Bazı kullanıcılar WhatsApp’ın reklam alması durumunda platformu terk edeceklerini söyledi.

WhatsApp'da Reklam Gösterimi Başlayacak

WhatsApp’ta reklam olacak olması demek, yalnızca reklamsızlık sözünün bozulduğu anlamına gelmiyor. Bir platformda reklam varsa o platform aynı zamanda kullanıcıların verilerini de topluyordur. Peki uygulama gelecekte nasıl bir şeye dönüşecek? Para toplama politikası daha da artacak mı? Bunu bize zaman gösterecek. Bu yeni değişiklik, WhatsApp’ın kurucusu ve Mark Zuckerberg arasındaki bölünmeden gelebilir. Kurucular tüm hayatlarını zengin modda geçirmek için şirketten ayrıldıktan kısa bir süre sonra , Zuckerberg ve şirketi iş stratejilerini kullanmaya başladılar; ancak, Zuckerberg kullanıcılarına sadece bir söz veremedi.

Göz atın:   WhatsApp Yeni Özelliğe Kavuştu!

2012 yılında, WhatsApp kullanıcılara platformu asla parasal yararlar veya kullanıcı verileri toplamak için kullanma sözü verdi, ancak tahmin vaatleri şu anda klişe.

Reklamcılık, kullanıcı verilerinin toplanmasını içerir ve kesinlikle tüm kullanıcılar tarafından sevilmez, bu nedenle Zuckerberg, insanların parasal faydaların her şey olmadığı en az bir platforma sahip olmasını zorlaştırır. Diğer taraftan ise belirli kullanıcıları hedef alan reklamlar küçük işletme ve girişimlerin tanınması için büyük bir fırsat doğurabilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!