Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’da Reklam Gösterimi Başlayacak

Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın aldıktan sonra gelişimi gözle görülür şekilde ilerledi. Facebook, WhatsApp’ta reklam göstermeye başlayacak.

WhatsApp, çeşitli nedenlerle düzenli olarak WhatsApp‘ı kullanan yaklaşık 1,5 milyar kullanıcı bulacağınız en büyük iletişim ağlarından biridir. WhatsApp, kullanıcılara arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişim kurmaları için sağladığı fizibilite ile ünlüdür. Ancak bu fizibilite bozulacak mı?


Yeni güncelleme, herkes için WhatsApp durum bölümünü (Hikayeler olarak bilinir)  kısmen sinirleri bozacak. WhatsApp reklamları ile yayına devam edecek. Bir Twitter kullanıcısının attığı tweet herkesi şaşkına çevirdi. “WhatsApp’ın çöküşü çok uzak görünmüyor. Reklamlar sadece bu harika platformu dağıtacak. Kendinizi destekleyin, Facebook WhatsApp’ı dolduruyor.”, Bir kullanıcıyı tweetledi.

WhatsApp’da reklam dönemi

Hedefli reklamlar, başlangıçta bir e-Ticaret web sitesine sahip olmak, ancak kendileri için satın alma işlemlerini kolaylaştırmak isteyen büyük bütçeye sahip olmayan küçük perakendeciler ve yeni başlayanlar için iyi bir fırsat olabileceğinden, bazı işletmeler bu adımdan memnun görünüyor.

WhatsApp’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların hikaye paylaştıkları ‘Durum’ sekmesinde reklamlar gözükecek. Elbette bunu duyan kullanıcılar da Mark Zuckerberg’e ve Facebook’a öfkesini göstermekten geri kalmadı. Bazı kullanıcılar WhatsApp’ın reklam alması durumunda platformu terk edeceklerini söyledi.

WhatsApp'da Reklam Gösterimi Başlayacak

WhatsApp’ta reklam olacak olması demek, yalnızca reklamsızlık sözünün bozulduğu anlamına gelmiyor. Bir platformda reklam varsa o platform aynı zamanda kullanıcıların verilerini de topluyordur. Peki uygulama gelecekte nasıl bir şeye dönüşecek? Para toplama politikası daha da artacak mı? Bunu bize zaman gösterecek. Bu yeni değişiklik, WhatsApp’ın kurucusu ve Mark Zuckerberg arasındaki bölünmeden gelebilir. Kurucular tüm hayatlarını zengin modda geçirmek için şirketten ayrıldıktan kısa bir süre sonra , Zuckerberg ve şirketi iş stratejilerini kullanmaya başladılar; ancak, Zuckerberg kullanıcılarına sadece bir söz veremedi.

2012 yılında, WhatsApp kullanıcılara platformu asla parasal yararlar veya kullanıcı verileri toplamak için kullanma sözü verdi, ancak tahmin vaatleri şu anda klişe.

Reklamcılık, kullanıcı verilerinin toplanmasını içerir ve kesinlikle tüm kullanıcılar tarafından sevilmez, bu nedenle Zuckerberg, insanların parasal faydaların her şey olmadığı en az bir platforma sahip olmasını zorlaştırır. Diğer taraftan ise belirli kullanıcıları hedef alan reklamlar küçük işletme ve girişimlerin tanınması için büyük bir fırsat doğurabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu