Tiktok Takipçi Satın Al

Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google One ilk kez Mayıs 2018’de ücretli Google Drive depolama alanı için bir yeniden markalama olarak başladı. Peki Google One nedir?

Google One yeni bir üründen çok daha fazlası. Yeni depolama planları ve ekstra üye avantajları ile bulut depolama oyununuzu yükseltmek için daha iyi bir zaman olamaz. İşte Google One hakkında bilmeniz gereken her şey!

Google One Nedir ve Ne İşe Yarar?

Google Drive hesabınız için daha fazla bulut depolama alanı satın almak istiyorsanız, bu işlem artık Google One üzerinden gerçekleştiriliyor. Google, tüm kullanıcılara ücretsiz olarak 15 GB depolama alanı sunar ve bunlar Gmail, Google Drive gibi alanlarda paylaşılır. Bu sınırı aşmanız durumunda, ücretli bir plan seçmeniz gerekir ve bu şimdi Google One’dan geçer.

Google One, Google tarafından ücretli olarak kullanıcılarına sunulan ve neredeyse sınırsız bir depolama ve saklama alanı sunan son versiyon hizmetlerinden bir tanesidir. Google hemen her insanın hayatının tam oalrak ortasında yer alan dünyanın en büyük teknoloji ve internet firması olması misyonuna sahiptir. İnternetin her alanında hep zirvede olan ürün ve hizmetleriyle var olan bu dev yapının sunduğu saklama ve depolama hizmetleri de milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Bu kapsamda Google, Drive saklama hizmetleriyle kullanıcılarına belirli sınırlı olan saklama ve depolama alanları sunuyor bu hizmetin geliştirilmiş ve ücretli versiyonu ise Google One ismiyle hizmete sokuldu. Burada kişilere belli üyelik ücretleri karşılığında yüksek miktarlarda saklama alanları ve daha farklı birçok avantajlı hizmet sunulmaktadır.

Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gerçek dosyalarınız ve her şey hala Google Drive’da, Google One, yalnızca ücretli planların satın alındığı yeni isimlendirilmiş plan sistemidir. Sonunda biterse veya 15 GB’lık ücretsiz kotanız varsa veya daha fazlasına ihtiyacınız olacağını fark ederseniz, Google One’da yer alan planlardan birine yükseltebilirsiniz.

200 GB’lık plan Google One ile tamamen yenidir ve aylık 9,99 ABD doları seçeneği 1 TB’tan 2 TB’a yükseltilmiştir. Daha önce 1 TB’lik plan için ödeme yapıyorsanız, ek ücret ödemeden 2 TB’a yükseltildi.

Örneğin, Google Fotoğraflar aracılığıyla yedeklenen fotoğrafların ve videoların kalite ayarlarını değiştirmek isterseniz, bunu Google One’dan yapabilirsiniz. Ayrıca, MMS yedekleme özelliği şimdilik Google One aboneleriyle sınırlıdır ve varsayılan Android hizmeti yalnızca metinleri yedekler.

Google One Üyeliği Nasıl Alınır?

Bu yeni hizmetin getirdiği farklı ve yeni özelliklerde bulunmaktadır ve ayrıca alınan neredeyse tüm hizmetlerde de son derece ileri boyutlarda iyileştirmeler yapılmaktadır. Farklı yeniliklerden bir tanesi de Google One üyelerinin bu alanları aile üyeleri ile de paylaşabilecek olmalarıdır.

Bunun dışında yine sıklıkla kullanılan fotoğraf saklama alanları da son derece genişletilerek büyütülmektedir. Google’ın bu hizmetine üye olmak için ise yapılması gereken işlemler son derece basit ve kolaydır. Öncelikli oalrak Google hesabı sahibi olmak gerekmektedir ve ikinci adım olarak da bu hesapta bir oturum açılması şarttır, daha sonra ise One üyeliği başlatılabilir.

Google One nedir ne işe yarar?

Google One, Google’ın bulut depolama hizmeti olan Google Drive için sunduğu ücretli bir abonelik hizmetidir. Google One üyeliği, kullanıcılara daha fazla depolama alanı, daha iyi destek ve ek avantajlar sunar.

Google One Üyelik ücretli mi?

Evet, Google One üyelikleri ücretlidir. Fiyatlar depolama alanı miktarına göre değişiklik gösterir.

Google One 100 gb ne kadar?

Google One 100 GB depolama alanı için aylık 7.99 TL gibi bir ücret talep eder.

Google Drive ücretsiz 1 TB nasıl yapılır?

Google Drive’ın ücretsiz sürümü 15 GB depolama alanı sunar. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, Google One’a abone olarak daha fazla alan elde edebilirsiniz. Ancak, ücretsiz 1 TB depolama alanı sunan bir seçenek mevcut değil.

Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google One Nedir? Google One Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu