Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Türkiye’den de Katılım Sağlanabilen Mobil Oyun Yarışması Başlattı

Bağımsız geliştirici topluluğu, 2019 yılında Google Play’de oyun ortamının önemli bir parçası olan teknik beceri ve yenilikçi tasarımı gösteren birkaç harika oyunlar yayınladı.

Google, bağımsız geliştiricilerin gelişmesine yardımcı olmaya devam etmek için,  yıllık Google Play Bağımsız Oyunlar Festivali‘nin 2020 sürümünü duyurdu. Bu yıl çeşitli Avrupa ülkelerinden, Japonya ve Güney Kore’den geliştiriciler için üç yarışmaya ev sahipliği yapacak.


Önemli notlar arasında ise bu sene ülkemizdeki mobil oyun geliştiricilerin de katılabileceği bir yarışma olduğunun altını çizelim.

Google, Türkiye'den de Katılım Sağlanabilen Mobil Oyun Yarışması Başlattı

Mobil oyun sektörü, son yıllarda ciddi bir gelişimin içerisinde. Geliştiriciler, hemen her gün yeni oyunlarını piyasaya sürüyorlar ve bugün hem Google Play Store hem de App Store’un önemli bir kısmını, mobil oyunlar oluşturuyor. Yarışmalar, 50’den fazla çalışanı olmayan seçilmiş ülkelerden geliştiricilere açıktır. Gönderilen oyun yeni olmalı, en azından 7 Mayıs 2019 ile 2 Mart 2020 arasında açık beta sürümde yayınlanmalıdır. Her yarışma için şartlar ve koşullar altındaki diğer gerekliliklere göz atmanız gerekli.

Buraya tıklayarak ilgili formu doldurmanız yeterlidir. Başvurular 2 Mart 2020‘ye kadardır. Google, yarışmalara oyun göndermeseniz bile, sizi 25 Nisan 2020’deki Festival etkinliklerinden birinde görmek istediklerini açıklamış durumdadır.

Her bölgedeki en iyi 20 giriş Mart ayında ilan edilecek ve etkinlik izleyicileri, sektör uzmanları ve Google ekibi tarafından alanın 10’a düşürüleceği Festival etkinliklerinde sergilenmeye davet edilecektir. En iyi 10 oyunlarını sahnede sunacak ve 3 kazanan seçilecek.

Üstelik mobil oyunseverler, oyunun kimin tarafından geliştirildiğinden ziyade kendilerini ne kadar eğlendirdiğine bakıyorlar. Yani bağımsız geliştiricilerin oyunları da mobil platformlarda ciddi bir popülarite kazanabiliyor.

Google, Türkiye'den de Katılım Sağlanabilen Mobil Oyun Yarışması Başlattı

Son olarak oyun dünyası ile ilgili içerikleri takip etmek için oyun haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.

:: PUBG Sezon 5 Sona Eriyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu