Tiktok Takipçi Satın Al

Google Meet İçin Sevindirici Yapay Zeka Desteği

Yapay zeka, Google Meet’taki gürültüyü engelleyecek.

Google Meet’ın yeni bir özelliği kullanıcıları sevindirecek yönde. Yenilikle birlikte AI, video konferans sırasında gereksiz gürültüyü bastırıyor olacak.


Başlangıçta, bu özellik Nisan 2020’de duyuruldu, ancak güncellemeyi sadece şimdi dağıtmaya başladılar. Platformun tüm hesapları için bir ay içinde görünecektir. VentureBeat’deki gazeteciler, bu özelliğin video konferans sırasında meydana gelen günlük gürültüyü emdiğini belirtti. Örneğin, kapıyı çarpıyor, köpekleri havlıyor, kuş sesleri gibi…

Araştırmacılar, tüm gürültüyü bastırmak istemediklerini belirtiyorlar, çünkü bu durumda ses “vakumda olduğu gibi” çalacaktır. Bazı durumlarda arka plan seslerinin doğal çıkacağını da eklediler.

Google Meet, üçüncü en popüler video konferanstır. Nisan ayı sonunda şirket, Meet’ın günde 100 milyondan fazla katılımcıya sahip olduğunu açıkladı (konferans yaratıcıları ve katılımcıları bu metrikte sayıldı). Zoom’u üç kat daha fazla kullanıcı kullanıyor – şirket Nisan ayında günlük 300 milyon kullanıcıyı açıkladı. Günde yaklaşık 200 milyon katılımcı Microsoft araçlarını kullanıyor.

Araştırmacılar, ek özelliklerin Google’a daha fazla kullanıcı çekeceğini umuyor. Tüm hesaplar için parazit azaltma kullanılabilir hale gelir gelmez, ayarlarda otomatik olarak açılır. Bu özellik yalnızca web kullanıcıları tarafından kullanılabilirken, iOS ve Android’de kısa süre içinde görünecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu