bayigram.com

Google Meet, El Kaldırma Özelliğini İyileştiriyor

Google Meet, Fark Edilmenize Yardımcı Olmak İçin El Kaldırma Özelliğini İyileştiriyor

Google Meet‘te yapılan yeni bir güncelleme, aramalarda daha kolay fark edilmenize yardımcı olmak için el kaldırma özelliğini iyileştirir.


Geçen bir buçuk yıl boyunca herkes video konferans görüşmelerini kullanmaya uyum sağlamak zorunda kaldı ve bazen tek kelime etmek zor olabilir. Google Meet’te yapılan yeni bir güncelleme, el kaldırma özelliğinde iyileştirmeler getiriyor ve bu da aramalarda daha kolay fark edilir.

Google Meet’te Yapılan Bir Güncelleme El Kaldırma Özelliğini İyileştiriyor
Google, resmi bir blog gönderisinde , şirketin video konferans uygulaması olan Google Meet için bir güncelleme duyurdu. Yeni güncelleme, aramalarda daha kolay fark edilmenize yardımcı olmak için Google Meet’teki popüler El Kaldırma özelliğini değiştiriyor.

Blogda Google, güncellemenin temel özelliğinin Hand Raise özelliği için “güncellenmiş ve geliştirilmiş görsel simge ve animasyon” olduğunu açıklıyor. Bu animasyon, özelliği kullanan arayanın video kutucuğunda görünür.

Yeni animasyon, kullanıcıların birisinin elini kaldırdığını fark etmelerini kolaylaştırıyor ve sesli bildirim sadece bunu daha da belirgin hale getiriyor.

Google Meet güncellemesi şimdi tüm G Suite, Workspace, Enterprise ve Education kullanıcılarına sunuluyor ve otomatik olarak etkinleştirilecek. Güncelleme aşamalı olarak kullanıma sunulduğundan, Google Meet’i kullandığınızda yeni özellikleri görmeniz 15 gün kadar sürebilir.

Google Meet, El Kaldırma Özelliğini İyileştiriyor

Google Meet’te El Kaldırmada Yapılan Diğer Değişiklikler

Yeniden tasarlanmış bir görsel öğe, Google’ın Google Meet güncellemesine dahil ettiği tek yeni özellik değil. Güncellemeyle birlikte Google Meet, El Kaldırma özelliğini kullanan bir arayanın video döşemesini de taşıyarak grup aramasında daha görünür hale geliyor. Şimdi birini yanlışlıkla özlemek oldukça zor olacak.

Google’ın blog gönderisi, herkesin ellerini kaldırdığını gösteren yeni bir tıklanabilir bildirim olduğunu açıkladı. Bildirim bir adım daha ileri gider ve bu arayanları El Kaldırma düğmesine ilk bastıkları sıraya göre düzenler. Bu, insanlara sırayla yanıt verebileceğiniz anlamına gelir.

Google Meet, El Kaldırma Özelliğini İyileştiriyor

Son bir yeni özellik, arayanın elinin konuşmayı bitirdikten sonra otomatik olarak indirilmesidir. Bu, arayanların ellerini indirmeyi hatırlamalarına gerek kalmayacak ve yanlışlıkla bırakmayacakları anlamına gelir. Görünüşe göre Google, sesi açmayı unuttuğunuzda yaptığı gibi, bu özellik için gelişmiş ses tanıma özelliğini kullanıyor.

Google, Görüntülü Görüşmelerin Kalıcı Olduğunu Biliyor
Google’ın yeni Meet özellikleri, video konferans uygulamasına devam eden bir bağlılığı gösteriyor. Görüntülü aramalar kalıcıdır ve Google bunu bilir. Yeni özelliklerin çoğu, Google Meet’in öncelikli olarak kullanıldığı şey olan daha büyük aramalara odaklanıyor gibi görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu