Tiktok Takipçi Satın Al

Google Meet’e Beklenen Özellik Sonunda Geldi

Bu özellik şu anda yalnızca web'de ve Chrome OS'de çalışıyor.

Google, Google Workspace Updates’de Google Meet’e özel arka planlar ekleme özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Şu an için Google, özelliğin yalnızca Mac ve Windows PC’lerde Chrome OS ve Chrome tarayıcılarında çalışacağını söylüyor. Henüz mobil cihazlarda yayınlanmasa da, Google’dan Meet’in çevrimiçi toplantılar için gidilecek yer olarak Zoom’u devirmesine yardımcı olabilecek heyecan verici bir duyuru.

Google Meet’te Özel Arka Planlar


Google Meet’teki yeni özel arka plan özelliğiyle, Google’ın resim seçimlerinden birini seçebilir veya kendinizinkini kullanabilirsiniz. Google’ın resimleri, hepsi bu toplantılar sırasında öne çıkmanızı sağlayacak ofis alanları, manzaralar ve arka planlar içerir.

Özel bir arka plana sahip olmak bir toplantıyı daha eğlenceli hale getirir, ancak aynı zamanda yararlıdır. Arka planda dikkat dağıtıcı veya utanç verici şeyleri gizlemeye yardımcı olabilir. Belki de toplantıdan önce temizlik yapmayı unuttunuz ya da kedileriniz toplantının etrafta dolaşıp oyuncaklarıyla oynamak için mükemmel bir zaman olduğuna karar verdiler. Sebep ne olursa olsun, arka planı kapatmak toplantıları daha keyifli hale getirebilir.

Bu değişiklik, Google’ın rahatsız edici arka plan gürültüsünü filtreleme ve Google Meet’te arka planınızı bulanıklaştırma özelliğini eklemesinin hemen ardından geldi. Üç yeni özellik arasında Meet, eskisinden çok daha güçlü bir toplantı aracı haline geldi. Yakınlaştırmanın dikkat etmesi gerekebilir.

>Google Meet Özel Arka Planları Nasıl Kullanılır

Özel arka planları açmak nispeten kolaydır. Henüz bir toplantı başlatmadıysanız , kendi görüntünüzün sağ alt köşesindeki Arka Planı Değiştir’i tıklayın  . Arka planınızı biraz bulanıklaştırmak istiyorsanız, Arka planınızı biraz bulanıklaştır’ı tıklayın  . Google’ın resimlerinden birini kullanacaksanız, istediğiniz fotoğrafı tıklayın. Kendi resim yüklemek isterseniz, tık  ekleyin  ve sonra resim yükleyin.

Google Meet'e Beklenen Özellik Sonunda Geldi

Zaten bir toplantıdaysanız, arka planınızı yine de değiştirebilirsiniz, ancak süreç biraz farklıdır. Önce, Daha Fazla’yı tıklayın. Oradan, Arka Planı Değiştir’i tıklayın  Click  senin blur Biraz , önceden yüklenmiş bir resim seçin veya tıklayın  ekle  kendi resminizi yükleyin.

Google ayrıca, özel bir arka plan kullanmanın bilgisayarınızı yavaşlatabileceğini, bu nedenle önemli bir iş toplantısına girmeden önce onu test etmek isteyebileceğinizi de not eder.

Peki Ya Mobil?

Bu özellik yalnızca Chrome OS ve Mac ve PC’deki Chrome tarayıcıda mevcut olsa da Google, özelliği kısa süre içinde Meet mobil uygulamalarında kullanıma sunmayı planladığını söylüyor. Her iki durumda da, Google Meet için doğru yönde atılmış bir adımdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu