Tiktok Takipçi Satın Al

Google Haritalar Logosu Yenilendi!

Yeni Google Haritalar logosu nasıl? Yeni Google Haritalar logosu yenilendi! 15. yıl dönümünü kutlayan Google Haritalar şimdi yeni tasarım, yeni özellikleri bünyesine ekledi

Google Haritalar yeni logosu video ile duyuruldu. Aslında Google Haritalar‘ı neredeyse düzenli kullandığımız zamanlar oldukça fazla. Kullanıcılara navigasyon verileri sunmanın 15. yılını kutlayan Google, artık telefonlarda kullanılan en popüler navigasyon hizmeti için yeni bir logo tanıttı.


Güncellenmiş logo, gezinme iğnesine bir renk ekler, ancak Google Haritalar’ın tipik olarak takip ettiği tasarım dilini büyük ölçüde korur. Yeni logonun yanı sıra, Google Haritalar’a da yıldönümü yeniden tasarımıyla bir düzen revizyonu verildi ve bu da uygulamaya bazı yeni özellikler getiriyor.

Tasarım değişiklikleri açısından Google, “sizin için” sekmesini alt ana menü çubuğundan kaldırdı ve beş sekme düzeniyle değiştirdi.

İkisinden birincisi, “Keşfet” ve “İşe Geçmek”, önceki düzenden korunur ve kullanıcıların yakındaki popüler yerleri ve ilgi çekici yerleri bulmasına ve normal gezinme özelliklerini kullanmasına izin verir.

İlgili Makaleler

Yeni logo video ile duyuruldu

Kaydedildiği gibi, adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcılara Google Haritalar üzerinden kaydettikleri veya yer imlerine ekledikleri tüm konumların bir liste görünümünü verir.

Contribute, Google’ın yerel kullanıcı katkı alanıdır ve ikamet ettiğiniz şehirde ilgi duyduğunuz bir yerle ilgili ayrıntılara ve görüşlere katkıda bulunmanıza olanak tanır. Alternatif olarak, diğer kullanıcılar tarafından yapılan diğer benzer katkıları bulmanızı sağlayacaktır.

Bu arada Güncellemeler sekmesi, Google platformundaki listelerin yayıncıları ve küratörlerinin küratörlüğünü yaptığı, trend olan etkinliklerin ve konumların yeni, sosyal medya tarzı bir beslemesidir.  Bu özelliklerle Google, Haritalar’ı tek bir uygulamada bir hizmet paketi haline getirmeyi umuyor ve size yalnızca bir gezinme arayüzü sunmak yerine çevrenizde olup bitenler hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.

Google Haritalar yeni logosu

Google Haritalar Logosu Yenilendi!

Google ayrıca toplu taşıma modlarıyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere hizmete yeni toplu taşıma özellikleri ekliyor. Japonya ve Hindistan gibi belirli pazarlarda, kullanıcıların metronun hangi yöne doğru kadın koç olduğunu belirten yeni bir özellik ekliyor.

Ayrıca, metronun ne kadar kalabalık olduğunu ve tipik olarak kalabalık saatleri, yeni şehirlerde kullanmak için şık bir özellik hakkında bilgilendirmek için platformundaki mevcut verileri kullanacaktır.

Bundan sonra, Google, Google Haritalar’da bulunan özellik listesini genişletmeyi hedefleyecek ve resmi blogunda, canlı görüntü navigasyonunda artırılmış gerçeklik gibi özelliklerin kullanımı üzerine genişleyeceğini belirtti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu