Google Haritalar Artık Şarj İstasyonlarını Arayabiliyor! - TeknoDiot.com

Google Haritalar Artık Şarj İstasyonlarını Arayabiliyor!

Abone Ol 

Google Haritalar, çalıştıkları fiş türlerine göre elektrikli araç şarj istasyonlarını aramanıza olanak sağlayan yeni bir özellik ekledi.

Şimdi, arabanızı şarj etmek için bir yer aradığınızda, aradığınız tam fişleri, arama kutusunun hemen altındaki filtre çubuğunda belirtme seçeneği göreceksiniz. Bunlar arasında CHAdeMO, CCS veya Tesla‘nın tescilli fiş tipi bulunur.

Bu özellik, arabanızın kendine özgü standardını destekleyen, birkaç rekabet seçeneği bulunan bir şarj istasyonu bulmayı çok daha kolay hale getirmelidir. Nissan ve Mitsubishi CHAdeMO kullanırken, örneğin Jaguar ve BMW CCS kullanıyor.

Google Haritalar Artık Şarj İstasyonlarını Arayabiliyor!

EV şarj cihazlarını aradığınızda, aracınızın hangi fişleri desteklediğini belirlemek için menü seçeneğine dokunabilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın Ayarlar menüsünde yeni bir “Elektrikli Araç Ayarları” seçeneğini kullanarak hangi fişlerin sizin için yararlı olduğunu belirleyebilirsiniz.

Yeni özellik, geçen yıl ekim ayında eklenmiş olan Google Haritalar’ın mevcut EV şarj cihazı işlevselliğini temel alıyor. Ardından, Nisan ayında, Google, bir şarj istasyonunun şu anda kullanımda olup olmadığını gösteren bir özellik ekledi. Google Haritalar’ın mevcut derecelendirme ve inceleme özellikleri ile birlikte kullanıldığında, işlevler meşgul olmayan, iyi çalışan bir düzende olan ve arabanızla uyumlu olan bir şarj cihazı bulmayı çok daha kolay hale getirmelidir.

İşlevselliğin ABD’de mevcut olduğunu ve Google Haritalar’ın hem iOS hem de Android uygulamalarında İngiltere’ de de bulunduğunu bildirildi. Ancak, bu özellik henüz her yerde mevcut görünmüyor. Örneğin, Amsterdam’daki birçok şarj istasyonunu listelemelerine rağmen, iOS uygulaması bize fiş türüne göre filtreleme seçeneği sunmadı.

Göz atın:   Vivo Y3 Standard Edition Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu