TeknoDiot.com
   
     

Google Haritalar Bu Zamana Kadar Ne Kadar İndirildi?

Google Haritalar Bu Zamana Kadar Ne Kadar İndirildi? Teknoloji Haberleri

Google’ın Haritalar uygulaması, kendi arama uygulamasını da geçerek Google Play Store’da 5 milyardan fazla indirme sayısına ulaştı.

Google Haritalar, YouTube’tan sonra 5 milyar indirilme sayısına ulaşan ikinci uygulama oldu. Henüz Google‘ın hedeflediği sayıya ulaşmasa da bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyoruz.Toplamda 5 milyar indirim sayısına ulaşan uygulamalar var.

Ancak bu uygulamalar telefonlarda otomatik olarak indirilen uygulamalar. Bu nedenle otomatik olarak indirilen uygulamalar, bu sıralamaya dahil edilmiyor. Çünkü bu uygulamalar sıralamaya dahil edilse pek adil olmazdı. Şunu da hemen belirtelim ki Google, bu indirme sayılarını nasıl hesapladığını da paylaşmıyor.

Google Haritalar Bu Zamana Kadar Ne Kadar İndirildi? Teknoloji Haberleri

Bu uygulamaların tümü Play Store’a erişimi olan herhangi bir cihaza önceden yüklenmiş olsa bile daha önceleri yazılımın içine yerleştirildiği ya da önceden yüklemelerin yapılmadığı zamanlar vardı. İndirme sayılarındaki tutarsızlıklar muhtemelen burada başladı. Ayrıca Google bu indirme sayılarını nasıl ölçtüğünü de açıklamıyor, bu nedenle yükleme toplamlarındaki fark, bilinmeyen faktörlerden de kaynaklı olabilir.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.