Tiktok Takipçi Satın Al

Google Fotoğraflar Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Google Fotoğraflar Yedekleme Nasıl Yapılır? sorusunu detaylı olarak anlatacağız.


Özellikle mobil cihazlarda yedekleme yapmak oldukça önemlidir. Çünkü değer vermiş olduğunuz fotoğraflar SD kartın bozulması, telefonun bozulması gibi durumlarda ortadan yok olacaktır.

Bu sebeple de Google Fotoğraflar sıklıkla tercih edilmektedir. Peki bu Google Fotoğraflar yedekleme nasıl yapılır sorusunu incelemek gerekirse ilk önce Android için inceleyelim;

  • Google Fotoğraflar uygulamasını açarak sol üstteki menüye giriş yapın.
  • Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra da Yedekle ve senkronize et demeniz yeterli olacaktır. Artık fotoğraflar yedeklenmiş olacaktır.

iOS cihazlarda da aslında bu şekilde yedekleme yapılmaktadır. Fakat iOS’ta bazen bir izin iletisi gelebilir. Bu ileti geldiği vakit iOS ayarlar kısmına giriş yapmak gerekecektir. Buradan önce gizlilik kısmına girip sonrasında fotoğraflar kısmına dokunarak Google Fotoğraflar’ı açmanız yeterli olacaktır.

Bilgisayarda yedekleme işlemi için de öncelikle Google Fotoğraflar’ı indirmek gerekecektir. Bunu yükledikten sonra bilgisayarınıza bağlamış olduğunuz telefon, fotoğraf makinesi ya da hafıza kartındaki fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz. Böylece bilgisayardaki Google Fotoğraflar kısmına da fotoğraf ve videolar eklenmiş olacaktır.

Google Fotoğraflar Yedekleme Nasıl Yapılır?

Görmüş olduğunuz üzere Google Fotoğraflar‘ı yedeklemek bu tür adımları uygulamanız durumunda oldukça basittir ve mutlaka uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu fotoğraflar ve videolar kesinlikle size özeldir yani siz paylaşmadan başka birisinin görme şansı yoktur çünkü Google bu konuda oldukça katıdır. Bu sebeple fotoğraf ve videoları gönül rahatlığıyla yedekleyebilirsiniz.

Google Fotoğrafları Galeriye Geri Yükleme

Uygulamaya girdikten sonra tüm fotoğrafları toplu olarak seçtikten sonra “indir” kısmına tıklayarak tüm fotoğrafları Google fotoğraflardan galeriye geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak tüm fotoğraflar haricinde istediğiniz fotoğrafları da tek tek cihazınıza indirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu