Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır sorusunu sizlere anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…

Google’ın geliştirmiş olduğu birçok farklı eklenti söz konusudur. Bunlar arasında en işe yararlardan bir tanesi de şüphesiz ki Google Form olacaktır.

Google Form internet üzerinden anket ve test oluşturmanızı sağlamaktadır. Tez hazırlayıp oluşturmuş olduğu soruları başkasına göndermek isteyen kişiler de Google Form’u kullanır, iş için de kullanılır.

Yani kullanış amacı olarak oldukça geniş bir kitleye hitap ettiğini söylemek mümkündür. Peki Google form oluşturma nasıl yapılır diye incelemek gerekirse şu adımları uygulamak gerekecektir;

Google Form Oluşturma Adımları

Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

  • Google form sitesine giderek boş + seçeneğine tıklamanız durumunda yeni bir form açılacaktır.
  • Formu ya da oluşturacağınız testi oluşturmaya sıra gelecektir. Burada soru ekleyebileceğiniz gibi video da ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bölüm ekleme gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bu seçeneklerle dilediğiniz formu dilediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Test oluşturmak için yine form üzerinden test kısmına gelerek dilediğiniz gibi test oluşturabilirsiniz.
  • Bu adımlardan sonra oluşan form ve test sonuçlarını takip etmek için bu verilerin nereye kaydedileceğini seçmeye gelecektir. Bunun için yanıtların altındaki özet kısmına tıklamanız gerekecektir. Diğer simgesindeki yanıt hedefi seçi tıklayarak da yeni bir e-tablo mu oluşacağı yoksa daha öncesinde oluşturmuş olduğunuz bir e-tablo varsa cevapların buraya mı gideceğini seçebilirsiniz. Böylece test ya da formlar buraya kaydolacaktır.

Google form oluşturma bu şekilde yapılmaktadır. Siz de Google Form üzerinden gerekli incelemeleri yaparak ideal formunuzu oluşturabilirsiniz.

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu