Tiktok Takipçi Satın Al

Google Fitbit’i Satın Aldı!

Birkaç gün önce, Google’ın Fitbit’i almak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi. Bugün şirket, giyilebilir Fitbit şirketi Fitbit’i 2,1 milyar dolara satın aldığını doğruladı. Bu, Google’ın tümüyle nakit bir anlaşmada Fitbit’i satın alması için hisse başına 7,35 dolar ödeyeceği anlamına geliyor.

Google, devralma spekülasyonları sırasında hisse senetleri bu hafta başlarında askıya alınmadan önce Fitbit hisse fiyatına yüzde 70’in üzerinde bir prim ödüyor. Ancak fiyat, 2015 yılında başladığında şirketin değerinin bir kısmıdır.


Başlangıçta, şirketin hisseleri 20 dolar olarak fiyatlandırılmış ancak ilk halka arzın ardından haftalar içinde 50 dolardan fazla yükselmiştir. Ancak Apple, Samsung ve Xiaomi gibi daha büyük şirketlerin rekabeti nedeniyle hisseleri zarar gördü.

Google Fitbit'i Satın Aldı!

Bu satın alma işlemine ilişkin olarak Google, cihaz ve hizmetlerin SVP’si Rick Osterloh, Fitbit satın alımının “Wear OS’ye daha fazla yatırım yapma ve Made tarafından Google tarafından giyilebilir cihazlar piyasaya sunulması için bir fırsat” olduğunu söyledi.

Fitbit CEO’su ve kurucu ortağı James Park, “Google misyonumuzu ilerletmek için ideal bir ortak. Google’ın kaynakları ve global platformuyla Fitbit, giyilebilir kategorideki yenilikçiliği hızlandırabilir, daha hızlı ölçeklendirebilir ve sağlığı herkes için daha erişilebilir hale getirebilir. İleride olanlar için daha heyecanlı olamam. ”

Google, giyilebilir pazardaki varlığını tespit etmek için mücadele etti. Ancak, şirket şu anda hala oldukça genç ve hızla büyüyen giyilebilir pazarda bir adım atmaya odaklanmış gibi görünüyor.

Bu Fitbit alımının Google için ilk olmadığı dikkat çekici. Bu yılın başlarında, Ocak ayında, şirket Smartwatch teknolojisi ile ilgili Fossil’den toplam 40 milyon $ ‘lık büyük bir IP satın aldı.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu