Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Corona Virüs Nedeniyle Pixel 4a ve Pixel 5 Üretimini Vietnam’a Taşıdı!

Yeni üretim planlarına göre, Google’ın bu yıl için tüm Pixel telefonlarını Çin’de değil Vietnam’da üreteceği bildiriliyor.

Google‘ın, Corona Virüs korkuları nedeniyle Pixel akıllı telefonlarının tüm üretim hatlarını Çin’den ve Vietnam’a taşıdığı bildirildi. Google’ın planları, Google’ın üretim, tedarik, bileşen ve montaj ortaklarını hem Pixel 4a’nın hem de Pixel 5’in Vietnam’da özel olarak Pixel cihazları için atanmış yeni bir fabrikadan yapılacağını belirtmek için Nikkei Asian Review tarafından bildirildi. Rapor ayrıca Pixel 4a’nın üretim çalışmalarının çok yakında başlayacağını ve cihazın montajının bu Nisan ayında başlayacağını belirtti.

Google’ın I / O geliştirici konferansını genellikle Mayıs ayı ortasında bir süredir düzenlediği göz önüne alındığında, zaman çizelgesi doğru geliyor ve Pixel 4a akıllı telefonların küresel pazarlarda kullanılabilirliği Mayıs ayı sonuna kadar gelebilir.


Google, Corona Virüs Nedeniyle Pixel 4a ve Pixel 5 Üretimini Vietnam'a Taşıdı!

Yaklaşan Pixel telefonların üretiminin Vietnam’a taşınmasının birçok faydası var. Vietnam’da yeni üretim zinciri kurulduğunda, Google’dan ABD hükümetinin Çin’e yönelik ticaret yasağına önleyici bir yanıt olarak görülüyordu ancak şimdi, üretim hattını taşımak, Google’ın Çin anakarasındaki Corona Virüs salgınının Apple gibi bazı rakiplerinden daha az etkisi ile karşılaşabileceğinden daha büyük bir yararı var gibi görünüyor. Üretim ve montaj hatları, yayınlandığı gibi, Çin’de büyük ölçüde kapalı kaldı ve işçiler viral salgın nedeniyle geri dönemedi veya geri dönmek istemedi.

Vietnam, Corona Virüs salgından tamamen güvenli olmasa da, Çin’in sahip olduğu şekilde hala büyük bir etki ile karşılaşmadı, bunun sonucunda fabrikaları daha yüksek bir kapasitede çalışacaktı. Bununla birlikte, Çin’deki bileşen tedarik zincirinin çoğunun, Çin’deki çeşitli satıcılardan temel bileşenlerin tedarikini daraltabilecek olan Corona Virüs nedeniyle etkilendiğine inanılmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu