Tiktok Takipçi Satın Al

Google Chrome Yeni Tasarımına Kavuştu

Chrome tasarımlarının değişeceği yönünde ki haberleri geçtiğimiz haftalarda okumuştum. Son güncelleme ile tasarım değişikliği seçeneği aktif olmuş.

 


Yeni gelen güncelleme ile birlikte tasarım olarak değişikliğe giden Chrome’un bu tasarımı oldukça sevilecek gibi duruyor. v68.0.3440.75 (Resmi Derleme) sürümü ile birlikte bu tasarıma kavuşabilirsiniz. Nisan ayında paylaştığımız haberde de Google Chrome’un tasarım değişikliğine gideceğini açıklamıştık. Biraz zaman alsa da kullanıcıların yorumları pozitif yönde.

Google Chrome Yeni Tasarımına Kavuştu

Yeni tasarım ile birlikte en çok farkı üst sekme kısmında görmekteyiz. Üst kısımda dairesel kare olan yeni sekmeler daha farklı bir tasarımı bizlere sunmakta. Ayrıca alışılmış olan “Yeni Sekme” butonu ise sağ taraftan sol tarafa alınmış durumda. En çok eleştirilen sol tarafa alınan “Yeni Sekme” butonu oldu.

[sp-related style=”dark” id=”20758″]

Yeni güncelleme ile Chrome‘un rakiplerine göre daha hızlı bir internet deneyimi sunması bekleniyor. Yeni gelen güncelleme ile birlikte bazı kullanıcıların Chrome’u açtıklarında renklerin solduğunu söylemekte. Bizde güncellemeyi yaptık ve gerçekten bizde de renk solmakta. Bazı kullanıcılarda hiçbir sorun olmadığı söylendi. Bu tür sorunlarla karşılaşırsanız Chrome’u tekrar yüklemenizi öneririz aksi halde Google bu sorunu yakın zamanda kökten çözecektir.

Google Chrome Yeni Tasarımına  Nasıl Geçilir?

  1. Ayarlar, chrome://settings/help Bu sekmeden güncellemeyi gerçekleştirin ve yeniden başlatın. v68.0.3440.75 olması gerekiyor.
  2. chrome://flags/#top-chrome-md sekmesinden “UI Layout for the browser’s top chrome” kısmını editleyerek Default’u “Refresh” yapın.
  3. Yeniden başlatın, yeni tasarım hayırlı olsun.

*NOT: Eski tasarıma dönmek isterseniz, aynı şekilde UI Layout for the browser’s top chrome kısmından; default seçin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

  1. Oraya nerden giriliyor detaylı göstermemişsinizki ? birden atlamışsınız ayarlarda öyle biyer yokki ?

    1. Ayarlar, chrome://settings/help Bu sekmeden güncellemeyi gerçekleştirin ve yeniden başlatın. v68.0.3440.75 olması gerekiyor. Güncelleme yaptıktan sonra Arama çubuğuna ” chrome://flags/#top-chrome-md ” yapıştırın ve enter basın. Gelen sayfada ” UI Layout for the browser’s top chrome ” kısmından Default’u “Refresh” yapın. İşte bu kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu