Google Chrome’da Web Bağlantısı QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

İşte Google Chrome QR kod oluşturma adımları!

Google Chrome QR kod oluşturma adımlarını sizlere aktaracağız. Google Chrome’un masaüstünüzdeki yerleşik QR kodu seçeneği ile tarayıcıda ziyaret ettiğiniz tüm siteler ve web sayfaları için QR kodları oluşturabilirsiniz. Diğerleri onları taradığında, siteye götürülecekler. İşte nasıl kullanılacağı.


Web siteleri için QR kodları oluşturmanın birçok nedeni vardır . Bunun güzel bir nedeni, bir web sitesini masaüstü tarayıcınızdan akıllı telefonunuza hızlı bir şekilde gönderebilmenizdir. Chrome‘da bir QR kodu ile , telefonunuzun kamerasını masaüstünüzdeki bir QR koduna yöneltmeniz yeterlidir ve site telefonunuzda açılır.

Diğer nedenler arasında belgelerinize, elektronik tablolarınıza, sunumlarınıza, e-postalarınıza ve daha fazlasına bir QR kodu eklemek yer alır. Chrome, QR kodlarını resim olarak kaydetmenize olanak tanır, böylece temel olarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Masaüstünde Chrome’da Web Adresi QR Kodu Yapın

Chrome’da yerleşik bir QR kodu oluşturucu bulunduğundan, işi halletmek için herhangi bir üçüncü taraf uzantı yüklemeniz gerekmez. Başlamak için Windows, Mac, Linux veya Chromebook bilgisayarınızda Chrome’u başlatın. Ardından QR koduna dönüştürmek istediğiniz siteye girin.

QR kodu seçeneğini ortaya çıkarmak için Chrome’un üst kısmındaki adres çubuğunu tıklayın. Adres çubuğunun en sağında artık çeşitli simgeler göreceksiniz. “Bu Sayfa İçin QR Kodu Oluştur” simgesine tıklayın (bu, içinde dört küçük kare bulunan kısmi bir kare simgesidir).

Google Chrome'da Web Bağlantısı QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

Anında Chrome, içinde oluşturduğunuz QR kodunun bulunduğu bir “QR Kodunu Tara” açılır penceresi açar. Artık bu QR kodunu iPhone veya Android telefonunuzdan (veya bu konuda başka bir QR kod tarayıcıdan) tarayabilirsiniz.

Google Chrome'da Web Bağlantısı QR Kodu Nasıl Oluşturulur?  Bu QR kodunu bilgisayarınıza resim olarak kaydetmek için “QR Kodunu Tara” açılır penceresinin sağ alt köşesindeki “İndir”e tıklayın.

Google Chrome'da Web Bağlantısı QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

Bilgisayarınızın standart “Farklı Kaydet” penceresini göreceksiniz. QR kod resminizi kaydetmek için bir klasör seçin, resim için bir ad yazın ve “Kaydet”i tıklayın. Masaüstünde Chrome’da QR kodları oluşturmak için gereken tek şey bu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu